blank

Albion Online Ücretsiz Olmayacak

Türkiye’de en çok ilgi gören oyunlar arasında elbette ki MMORPG oyunları da yer alıyor. Albion Online ise bu oyunlar arasında merakla beklenenlerin ilk sıralarını alıyor diyebiliriz.

Albion Online Binekler, ev sistemi, klan etkileşimleri, geliştirilmiş harita sistemleri, kale savaşları gibi çeşitli özelliklerin eklendiği sand box bir mmorpg oyun. Oyuncular tarafından çok beğenilen ve şirket tarafından da uzun vadeli bir başarı beklenen oyun, geliştiriciler tarafından sürekli kontrol edilmekte geliştirilmekte ve kapalı beta döneminde olmasına rağmen mükemmel görünmekte. Oyunun diğer mmorpg oyunlara nazaran daha farklı bir yapısı bulunmakta. Çiftçilik, pazarcılık, besicilik, köy kurma gibi içerisinde yüzlerce özellik barındırıyor. Yani oyuna başlayan oyuncuların sevemeyeceği bir oyun değil. Oynayan herkesin çok hoşuna giden ve oyuna devam etme kararı aldığı yepyeni bir mmorpg.

Yapımcıların açıklamalarına göre oyun kesinlikle ücretsiz olmayacak. Peki bu kötü bir haber mi ?

Kesinlikle öyle olmadığını düşünüyoruz. Çünkü Free to Play bir oyun olup parayı veren düdüğü çalar mantığında bir oyun olarak ilerlemektense elbetteki ücretini alıp dengeli bir oyun oynamak çok daha mantıklı. Bu yüzden bu kararın çok yerinde olduğuna inanıyoruz. Ayrıca oyunun cross-platform yani platformları arası bir mmorpg olması da bir ilk.

Şuan için verilen son bilgilere göre kapalı beta 6 ay daha uzatıldı. Şuan için 3 farklı paket ile satışı devam eden oyunun paketleri ise Başlangıç Paketi olarak değişikliğe uğrayacak ve bu paketin oyunculara sunduğu içerikte tamamen değişecek. Yapımcılar Founder Pack satın alanlara haksızlık yapılmaması için bu şekilde bir yol izliyorlar.