blank

Alien Isolation Linux Sistem Gereksinimleri Açıklandı

2014 yılının sonlarında The Creative Assembly tarafından piyasaya sürülen ve Korku – Gerilim türünü oyunculara oldukça kaliteli bir şekilde sunan Alien: Isolation, sonunda Linux işletim sistemi için piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor.

Aradan geçen senede yapımın Linux sürümü için oldukça yoğun bir şekilde çalışan firma, yapımın bu sürümünü Feral Interactive firmasına emanet etmiş durumda. Feral Interactive’i i ise daha önceden; XCOM: Enemy Unknown, Company of Heroes ve Shadow of Mordor gibi yapımların Linux sürümünden hatırlayanlarınız olacaktır diye tahmin ediyoruz. Özellikle Linux’da yaşanan performans problemleri konusunda bilgili olarak port ekibi, büyük ihtimalle Alien: Isolation’da da aynı kaliteyi sunacaktır.

Ayrıca bugün yapılan bir açıklamayla birlikte yapımın bu sürümünün sistem gereksinimleri de ortaya çıktı. Sistem gereksinimlerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Minimum Gereksinimler

İşletim Sistemi:  Ubuntu 14.04.3 (64bit) ya da SteamOS

İşlemci: 2.6 GHz

Bellek: 4GB

Sabit Disk Alanı: 35GB

Ekran Kartı: 1GB

 

Önerilen Gereksinimler

İşletim Sistemi: Ubuntu 14.04.3 (64bit) ya da SteamOS

İşlemci: 2.6 GHz

Bellek: 8GB

Sabit Disk Alanı: 35GB

Ekran Kartı: 2GB

Not: Ayrıca yapımı oynayabilmek adına mutlaka Nvidia ekran kartına ihtiyacınız olacak. AMD ve Intel ekran kartları yapımın Linux sürümünde desteklenmeyecek!

Yapım sene sonuna kadar Linux kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.