blank

Almanya Video Oyunlarını Yasaklıyor

Almanya Video Oyunlarını Yasaklıyor

Yaşanan terör gibi olayların ardından sürekli suçu video oyunlarına atan Almanya hükümeti, Almanya’da yaşanan son terör olayının ardından yine suçu video oyunlarına attı.

Artık tüm ülkelerde boy göstermeye başlayan terör olayları geçen Cuma günü Almanya’da da yaşanmıştı. Münih’te bir alışveriş merkezinde yaşanan silahlı saldırıda üçü Türk, toplam 10 kişi hayatını kaybetmişti. Bu olaydan sonra Almanya Hükümeti suçlunun 18 yaşındaki İran asıllı bir vatandaşın olduğunu da yaptığı basına açıklamada duyurmuştu.

Almanya Video Oyunlarını Yasaklıyor

Almanya Video Oyunlarını Yasaklıyor

 

Resmi açıklamaya göre hiçbir terör örgütü suçu üstlenmedi fakat bu olayın en büyük suçlusu video oyunları haline getirildi. Almanya’da İçişleri Bakanı olan Thomas de Maiziere, bugün yaptığı açıklama ile tepkileri üzerine toplamayı başardı. Yaptığı açıklamalara göre video oyunları tamamı ile terör ile bağdaşıyor. Ayrıca İçişleri Bakanı’ndan gelen diğer açıklamalara göre çocuklar ve gençler video oyunları yüzünden psikolojilerini bozuyor ve terör olayları bu sebepten dolayı gelişiyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda Almanya’da video oyunlarının bir çoğu yasaklanmıştı ve bir çoğuda sansürlü halde oyunculara sunulmuştu. Bu terör olaylarının devam etmesi durumunda Almanya’da video oyunu oynanması tamamı ile yasaklanabilir. Almanya Video Oyunlarını Yasaklıyor derken bu işin gerçekten ciddi bir boyutunun olduğunun altını bir kez daha çizelim.