blank

Among the Sleep PS4 Çıkış Tarihi Açıklandı

2014 yılında PC platformu için piyasaya sürülen ve bir dönemin modası haline gelmiş türe ait olan Among the Sleep kısa bir süre sonra PS4 oyuncularıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Moda haline geldiğiniz söylediğimiz tür, aslına bakarsak Korku – Gerilim… Peki neden? Bildiğiniz gibi Amnesia ile birlikte başlayan ve elimizde hiç bir silahın bulunmadığı, düşmanlarımızdan kaçmak zorunda kaldığımız oyunlar ciddi anlamda bir dönem piyasayı ele geçirmişti. Gereksiz ve en ucuz yollu korkutma sitemini uygulayan yapımların çoğu, sahip olduğu “Jump Scare (anlık korku sahneleri)” sahneleriyle cidden kabak tadı veriyordu.

Not: Ayrıca elimde silah yokken ve arkamdan saçma sapan bir yaratık beni kovalarken, elbette heyecanlanacağım! Ah, ah… nerede o eski kaliteli korku oyunları…

Among the Sleep’de bu yapımlardan bir tanesiydi, her ne kadar diğerlerinden farklı bir temaya sahip olsa da yapım maalesef ortalama bir seviyeyi geçememiş ve oyuncular tarafından da çok olumlu tepkiler almayı başaramamıştı. Daha çok gerilim türünü ön plana alan Among the Sleep’de 2 yaşında bir bebeği kontrol ediyor ve kabuslarımız olan şeylerle yüzleşmeye çalışıyorduk. Geçtiğimiz senenin sonlarında PS4 için hazırlandığı duyurulan yapım, uzun bir aradan sonra sonunda PS4 platformu için bir çıkış tarihine sahip oldu.

10 Kasım’da PS4 sahipleriyle buluşacak olan yapım, aynı zamanda PC’nin aksine Unity 3 oyun motorunu değil, Unity 5.2 oyun motorunu kullanıyor. Bu durum da oyunculara çok daha etkileyici bir oyun deneyimi sunulacağının belirtisi olmuş durumda. Ayrıca geliştirici ekip, yapımın ileride Xbox One platformu için de piyasaya sürüleceğini dile getirdi.