blank

Assassins Creed Syndicate Yapımcısı Konuştu

Efsane serinin merakla beklenen devam oyunu, Assassin’s Creed: Syndicate uzun zaman önce belli olduğu üzere, Londra’da geçecek. En az oyunun nerede geçtiği kadar önemli bir diğer etken ise; oyunu Kraliçe Victoria Çağı Londra’sında oynayacağız. Kıdemlı yapımcı François Pelland, Assassin’s Creed’i 19. yüzyıla getirmek için neler yaptıklarını, oyun detaylarını bizlerle paylaştı.

Oyunda iki karakter ve  iki farklı oyun tarzı var. Bu ayrımın arkasındaki sebep nedir?

2 sene önce modern bir çağda, modern bir hikayeyi nasıl anlatabileceğimizi düşünmeye başladığımızı hatırlıyorum ve o an hikayeyi, iki farklı karaktere sahip ikizle anlatmaya karar verdik. Jacob oldukça karizmatik, kendine güvenen bir kişilik. Bir lider. Diğer yandan, Evie daha dikkatli olmaya yatkın, daha stratejik bir karakter. Bu iki karakterin dikkat çekmesinin sebebi, aralarındaki farklılıklar.

Serbest oyun modunda, zamanlamayı doğru ayarlarsak trenlerin üstüne atlayabilir miyiz?

Kesinlike! Mesela Victoria İstasyonu’nda, trenlerin üzerine tırmanabilirsiniz. Vagonları birbirinden ayırabilirsiniz, ana vagonun üstünde durup tüm şehri gezebilirsiniz. Eğer şehri keşfetmek istiyorsanız, oldukça güzel bir seyahat yolu.

Ayrıca yaptığı röportajda silahlardan da bahseden Pelland, orta çağ periyodunu geçtikleri için kılıçların oyunda olmayacağını söyledi. Dövüş sahnelerine daha gaddar his vermek istediklerini, dolayısıyla “gizli” silahların ön plana çıktığını belirtti.

Assassin’s Creed: Syndicate?ın çıkış tarihi, PS4 ve Xbox One platformları için 23 Ekim olarak belirlendi. PC versiyonu ise 19 Kasım’da piyasaya sürülecek.