blank

Aven Colony Duyuruldu

Aven Colony Duyuruldu

İçerisinde bulunduğumuz oyun sezonununda Banished, Cities Skylines, Tropico, Cities XL, Anno gibi bir çok şehir kurma oyunu ile karşılaşıyoruz. Üstelik saydığımız ve ekleyemediğimiz bu tür bir çok şehir kurma yapımlarının hepsinin birbiri ile yarışabilecek derecede başarılı yapımlar olması bu alandaki rekabeti arttırıyor. Aven Colony’de bu kervana katılacak yeni bir şehir kurma oyunu olarak karşımıza çıkıyor fakat bir farkla.

 

Aven Colony Duyuruldu

 

Bahsi geçen şehir kurma oyunlarının bir çoğu orta-çağ dönemlerini konu alırken, çok az bir kısmı günümüzü ele alıyor. Aven Colony’nin farkı ise burada ortaya çıkıyor. Aven Colony diğer şehir kurma oyunlarına nazaran günümüzü veya eski dönemleri değil, geleceği ve uzayı konu olarak ediniyor. Mottership Entertainment’in ilk oyunu niteliğini taşıyan Aven Colony’de başka canlıların yaşadığı gezegenlerde kolonileşmeye çalışan bir grup insanın macerasını yaşayacağız.

Daha önce bahsettiğimiz şehir kurma oyunları ile elimizde olan Aven Colony bilgilerini kıyasladığımızda çok büyük farklar olacak diyemiyoruz fakat bu türe bir farklılık getiren ve uzay konusunun ele alınıyor oluşu bir çok oyuncuyu Aven Colony oynamaya itecektir. Mottership Entertainment tarafından 2013 yılından beri geliştirilmekte olan Aven Colony 2017 yılının ilk çeyreğinde Steam’dan satışa sunulacak.

Eğer Aven Colony beta testlerinde bulunmak istiyorsanız buradan mail aboneliğinizi gerçekleştirebilir, duyuru videosunu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Aven Colony Duyuru Videosu