blank

Baldur’s Gate 3 Erken Erişim Fragmanı Yayınlandı

İlk kez 2018 yılında düzenlenen E3 fuarında duyurulan Baldur’s Gate 3 hayranları tarafından merakla bekleniyor. Kendine has yapısı ve seveninin fazla olduğu ve uzun saatler geçirebildiğimiz serinin son oyununu Divinity: Original Sin serisinden tanıdığımız Larian Studios geliştiriyor. Oyunla ilgili düzenlenen online bir etkinlikte yeni haberler gelmiş oldu.

Geliştirici stüdyo, oyunun Ağustos ayında erken erişime açılabileceklerini söyledi. Ekip Baldur’s Gate 3 çıkış tarihi mümkün olduğunca ötelemek istemediğini dile getirdi. İleri bir tarihte olması durumunda bunun sorumlusunun dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisi olduğunu belirten Larian Studios, salgın nedeniyle oyunun geliştirilme sürecinde gecikmeler yaşanmaması için ellerinden geleni yaptıklarını dile getirdi.

Hayranları bir diğer sevindiren haber ise güzel bir etkinlikte yeni haberlerin geleceğinin kesinleşmesi. 18 Haziran’da düzenlenecek ve pandemiden etkilenen çocuklara yardım için organize edilen Dungeons&Dragons Live Charity etkinliğinde erken erişimle ilgili yeni detaylar paylaşılacağı belirtilmiş.