blank

Batman Arkham Knight Season Pass Neden Başarısız

Bundan yıllar evvel DLC sistemi oyun dünyasına henüz adım atmamışken her şey çok daha güzeldi. Yaşını almış oyuncuların çoğu bu konuda bize katılacaktır diye düşünüyorum.

O zamanlar yapımlar piyasaya sürüldükten sonra, en fazla bir kaç tane ek paket geliştirilirdi ve en erken bir kaç sene sonra piyasaya sürülürdü. Ayrıca bu ek paketlerde gerçekten kaliteli içerikleri biz oyuncularla buluştururdu. Şimdiyse, son yılların modası haline gelen DLC paketleri oyunculara işkence ediyor… Bir yapım piyasaya sürüldüğünde sadece yapımı satın almanız yetmiyor, bir oyun parası daha ödeyip onun Season Pass (Sezonluk Giriş) paketini de almanız gerekiyor ki DLC paketlerinin her birine ayrı ayrı para ödemeyin. DLC paketlerini almayayım diye bir düşünce de maalesef pek uygun olmuyor, çünkü firmalar artık bildiğiniz gibi oyunları adeta DLC paketleriyle tamamlamaya başladı.

Durum bu olunca, DLC paketi ve Season Pass sistemine bir kaç ay evvel piyasaya sürülen Batman: Arkham Knight oyunu da dahil olmuştu. Yapımın PC’de yaşattığı problemler henüz düzelmemişken, konsol oyuncuları çoktan aylık gelen DLC paketlerinin içeriklerini bitirdi.

Yapım her ne kadar başarılı olsa da oldukça başarısız ve oyuncuların yoğun eleştirisine maruz kalan Batman: Arkham Knight Season Pass’i peki neden bu kadar kötü bir hale geldi? İşte bu galerimizde sizlere Batman: Arkham Knight Season Pass’inde yapılan hatalardan bahsedeceğiz.

Batman Arkham Knight Season Pass Neden Başarısız

Kimse Yarış Pistlerine Para Ödemek İstemiyor!

Mn63aHuE-597x400

Evet, doğru Batman: Arkham Knight’da bulunan Batmobile yarışları oldukça eğlenceli ve güzel düşünülmüş bir oyun mekaniği fakat sadece bunlara bir iki tane yenisini ekleyen DLC paketi görmek istemiyoruz! Oyuncuların neredeyse bir oyun fiyatına satın almış olduğu Season Pass’in sunacağı içerikler bununla sınırlı kalmamalı.