blank

Battle.NET İsim Değiştiriyor

Battle.NET İsim Değiştiriyor

 

Blizzard’ın tüm oyunlarını topladığı online oyun platformu Battle.NET 20 senenin ardından bizlere veda ediyor. Yapılan resmi açıklama ile birlikte 1996’dan bu yana oyuncuların hayatının içinde bulunan ve birbirinden farklı birçok oyunda karşımıza çıkan platform bundan sonra farklı bir isimle ve işlevle devam edecek. Emektar oyun platformuna şimdiden elveda diyelim.

Battle.NET

World of Warcraft’ın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre bu değişimin temel sebebi Blizzard’ın ve platformun ayrı iki firma sanılması. Genel işleyişin değişmeyeceğini ve oyuncuları çok az etkileyeceğini belirten yetkililer, bundan sonra oyuncuların ve şirketin günümüz ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bütün sistemleri birleştirdiklerini belirttiler. Bu sistemler arasında Blizzard Voice, Blizzard Streaming gibi sistemlerde bulunmakta.

Blizzard Tech ismi ile anılacak olan bu platform, oyunculara daha kolay anlaşılır ve daha rahat oyun deneyimi sunacak. Önümüzdeki ay isim değişikliğini yapacak olan Blizzard, platformla şimdiden vedalaşmamızı istiyor.