blank

Battle.Net Sesli Sohbet Özelliğine Kavuştu

Battle.Net Sesli Sohbet Özelliğine Kavuştu

Sizlere daha önce bahsettiğimiz gibi Battle.Net büyük yenilikler içine girmişti ve bu yeniliklerin ilkini hayata geçirmiş durumda. Eski ismiyle Battle.Net Sesli Sohbet isimli özelliğini bugün itibari ile hayata geçirdi.

Blizzard’ın tüm oyun sistemlerini bir arada tuttuğu ve geçtiğimiz ay değişime gittiği Battle.Net, yeni özelliğine bugün itibari ile elde etmiş durumda. 20 senelik ismin bize veda etmesiyle birlikte yeni özelliklerle karşımıza çıkacağını biliyorduk zaten. Yeni ismiyle Blizzard Tech, daha önce Facebook altyapısını kullanarak bizlere canlı yayın yapma özelliğini sunmuştu. Gün itibariyle de kendilerine ait bütün oyunlarda sesli sohbet özelliğini oyunculara sundu.

Battle.Net Sesli Sohbet

İlk olarak Overwatch isimli oyun üzerinde kullanılan sesli sohbet sistemi, bundan böyle istemci üzerinden ve diğer oyunlar içinde kullanılabilir hale geldi. Blizzard Tech’in yeni sisteminin genel yapısına bakıldığında temelde bir Steam Sesli Sohbet özelliği görülüyor, yani benziyor da diyebiliriz. Toplu görüşmelere de olanak sağlayan sistem, arkadaşlarınızla birlikte toplantı yapacağınız bir alan da olabilir.