blank

Battleborn Açık Beta Videosu

Battleborn Açık Beta Videosu yayımlandı.

Playstation 4 sahipleri için Battleborn bu gün itibari ile açık betaya başlıyor Yapımcılar Battleborn için birde “Bootcamp” adında bir fragman paylaştı. Gearbox firmasının Blizzard fırmasının Owerwatch oyunu ile yarışması düşünülen oyunu Battleborn bir MOBA oyunu olduğunu tekrar hatırlatalım. Tıpkı Owerwatch gibi hem MOBA hem Shooter oyunu Battleborn kendine has grafik yapısı ve aksiyon dolu oynanışı ile bunu başarabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Belirtmek gerekiyor ki şimdiden binlerce kişi Battleborn açık betasına PS4 üzerinden indirmeleri yaptı bile..

Açık beta PS4 sahipleri için bu gün başlıyor Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak. PC ve Xbox One için Battleborn açık beta tarihi 13 Nisan 2016 olarak belirlendi,  açık beta 18 Nisan 2016 tarihinde Türkiye saati ile 16:00’da tüm platformlarda sona erecek.

Borderlands’in yaratıcılarının sunduğu bu yeni nesil nişancı oyununda, dev bir belalı kahramanlar takımı, evrendeki en son yıldızı gizemli bir kötülükten korumak için savaşıyor. Yıldızı savunabilmek için, sayborg şahin adamlardan samuray vampirlere ve makineli tüfek kullanan dev cüsseli adamlara kadar değişen çok çeşitli karakterleri ve silahları kullanmanız gerekecek. Bir yandan kendi kahramanlar takımınızı oluşturup büyütürken, bir yandan da kesip hamleleri karşılayın, koşup ateş edin, fırlatıp depar atın veya sadece düşmanlarınızı yok edin. Kahramanınızı seçip hikâye görevlerinde tek başınıza veya arkadaşlarınızla iş birliği yaparak dövüşün ya da yüksek tempolu rekabetçi çok oyunculu maçlarda arkadaşlarınıza karşı savaşın.

Özellikler:

 • Hikâye Modu:

  Tamamen tek oyunculu olarak oynanabilen bir hikâye deneyimi olan Battleborn?un Hikâye Modu, arkadaşlarla iş birliği halinde oynandığında daha da keyifli oluyor.

 • Çok Oyunculu:

  Battleborn’un rekabetçi çok oyunculu oyun modu, birbirinden farklı üç modda oynanabilen ve 10 oyuncuya kadar destekleyen 5v5 çevrimiçi maçlar sunuyor.

  • Saldırı: Kahraman takımlarının bir yandan üslerini Yapay Zekâ kontrolündeki hizmetkâr dalgalarına karşı korurken, bir yandan da kendi hizmetkârlarını kullanarak rakiplerinin üssünü yok etmesi gerekiyor.
  • Yıkım: Kahraman takımları yüksek tempolu bir ölüm maçında karşılaşıyor ve kazanmak için haritadaki hedefleri ele geçirip ellerinde tutmaları gerekiyor.
  • Erime: Kahraman takımlarının haritanın merkezine doğru ölümlerine ilerleyen hizmetkârlarını yönlendirmesi gerekiyor. Kendini fırına atan her bir hizmetkâr için puan kazanılan bu modda en fazla puanı toplayan takım kazanıyor.
 • Devamlı İlerleme Sistemi:

  Battleborn?un Hikâye Modunda veya Rekabetçi Çok Oyunculu modlarında kazanılan tüm tecrübe puanları, hem bireysel Karakter Rütbesi hem de oyuncu profili Komuta Rütbesinde seviye atlanmasını sağlıyor.

  • Karakter Rütbesi: Her bir kahraman rütbesini görev ve maçların dışında kalıcı olarak 1?den 10?a çıkarabilir. Böylece, oyuncular sarmal yetenek ağaçlarındaki güçlendiricileri değiştirebilir ve görünümlerin kilitlerini açabilir.
  • Komuta Rütbesi: Oyuncular kendi oyuncu profillerinin rütbesini yükselterek arkadaşlarını etkileyecek rozet ve unvanların ve oyuncunun komuta etmek istediği her kahramanın faydalanabileceği ganimetlerin kilidini açabilir.
 • Gruplar:

  Son yıldız Solus, evrenin hayatta kalan son grupları için tek umut ışığı.

  • Barış Gücü, Solus’un yeminli koruyucularıdır
  • Eldrid’ler evrenin doğal düzeninin muhafızlarıdır
  • Rogue’lar sadece kendilerinin hayatta kalmasını umursayan paralı askerlerdir
  • Last Light Consortium (LLC) başkalarını kendi çıkarları için istismar eden savaş fırsatçılarıdır
  • Jennerit İmparatorluğu güce her şeyden çok önem verir ve başkalarına zorla hükmeder
 • Battleborn Kahramanları:

  Battleborn, hiçbiri birbirine benzemeyen 25 oynanabilir kahramanıyla kapsamlı bir kadro sunuyor. Her kahraman kendine özgü bir kişiliğe ve benzersiz silahlara ve güçlere sahip.

 • Sarmal Sistemi:

  Battleborn’un hızlandırılmış karakter gelişimi sistemi oyuncuların bir karakterin seviyesini 1’den 10’a çıkarmasına ve her bir kahramanın kendine has silahlarını ve güçlerini tek bir hikâye görevinde veya çok oyunculu maçta tamamen kullanmasına olanak tanıyor.

Battleborn çıkış tarihi ise 3 Mayıs 2016 olarak kesinleşmiş durumda. Oyun PC, PS4 ve Xbox One için piyasadaki yerini aynı anda alacak.