blank

Battlefield 1 Hikaye Modundan 12 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Battlefield 1 Hikaye Modundan 12 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Son zamanlarda geliştirici ekip DICE tarafından Battlefield 1 hikaye modunun tanıtımlarına odaklanılan yapımdan 12 dakikalık bir oynanış videosu oyuncularla paylaşıldı.

DICE, Battlefield 1 ile ilgili tanıtımlara ilk olarak çoklu oyuncu modlarıyla başlamıştı. Genel olarak ağırlığı bu yöne veren ekip, oyunun çıkışına 2 hafta kadar kısa bir süre kalmışken oyunun haritalarını modlarını ve tek oyunculu modundaki hikaye görevlerini geçtiğimiz günlerde resmi Battlefield sitesi üzerinden tanıttı. Şuanda tek oyunculu mod ile ilgili bilgi ve detaylara daha çok ağırlık veren ekip Twitter üzerinden de en çok merak edilen hikaye görevlerinden biri olan ve İngilizlerin savaşını ele alan Çamur ve Kan İçinde görevinden kısa bir video paylaşmıştı. 15 saniyelik bir teaser diyebileceğimiz video ile birlikte bu görevden daha uzun bir video gelmesi bekleniliyordu. DICE ise oyuncuları yanıltarak “Storm of Steel” (Battlefield 1 hikaye Çelik Fırtına) isimli görevden 12 dakikalık etkileyici bir videoyu oyuncularla paylaştı. TwitchCon etkinliğinde oynatılan hikaye modunun bu bölümü aynı zamanda oyunun tek oyunculu modunun giriş bölümü olarak da yer alacak.

 

Battlefield 1 Hikaye Modundan 12 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Battlefield 1 Hikaye Modu

Gelen yeni videoyu incelediğimizde açıkçası etkilenmemek mümkün değil. Önceki bildiğimiz ve alışagelmiş olan hikaye modunu içeren FPS oyunlarını göz önünde bulundurursak, Battlefield 1 olması gerektiği gibi çok farklı bir oynanışı bizlere sunuyor. Ölümü çok farklı bir şekilde işleyen DICE ekibi, oyundaki hikaye görevlerinde tek bir askeri yönetmektense yüzlerce askeri yönetebileceğimiz bir oynanış hazırlamış. Örnek verecek olursak, videoda görebileceğiniz üzere yönettiğimiz asker öldüğünde o askerin adı, soyadı, doğum ve ölüm tarihi gösteriliyor ve muharebedeki bir diğer askerin kontrolüne geçiyoruz. Bunun gibi oynanış mekaniklerinin yanı sıra oyunda tank sürüşüne, yakın dövüşlere ve kalabalık muharebe de kullanabileceğimiz alternatif savaş taktiklerine de göz atabiliyoruz.

Storm of Steel (Çelik Fırtına) görevi, oyuncuların Battlefield 1 hikaye modundan ve deneme sürümünde oynayabileceği bölümlerden bir tanesi. Eğer EA Access üyeliğiniz bulunuyorsa bu görevi halen deneyebilirsiniz. Battlefield 1, 21 Ekim 2016 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.

 

Battlefield 1 Hikaye Modundan 12 Dakikalık Oynanış Videosu