blank

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar Tanıtıldı

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar Tanıtıldı

EA ve DICE dün açıkladıkları Battlefield 1 Sistem Gereksinimlerinden sonra bugünde Battlefield resmi sitesi üzerinden oyunda bulunacak Battlefield 1 modlar ve haritalar tanıttı.

Betası ile birlikte milyonları kendine hasta eden oyun Battlefield 1 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. EA ve DICE ortak yapımı olarak ortaya çıkan ve bizler için ayrıca bir anlamı olan Osmanlı İmparatorluğu olarak ilk kez Battlefield serisinde oynama imkanı bulduğumuz oyun için yapımcı firma modlar ve haritalar hakkında bilgi verdi. Milyonları aşmış bir beta süreci geçiren ve rekorlara imza atan oyunun bir çok haritası ve modları bulunacak. Bunlara ek olarak yapımcılar diğer oyunların dışında bazı yeniliklere de gidiyorlar.

İşte Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

HARİTALAR

Balo Salonu Baskını

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

1918’de Meuse Nehri’nde yapılan son taarruzlara katılın. Burada, siper hatlarında geçen çetin çatışmalar savaştan etkilenmemiş bakir bir güzelliğe sıçrıyor. Önceden geri hatlardaki subayların evi olan bu dev Fransız şatosu şimdi tankların ve alev makinelerinin konuştuğu bir savaşa sahne oluyor. Amerikan kuvvetleri bu haritanın sınırındaki son tren istasyonunu almak için hücum ederken, yaylım ateşinden etkilenen avizeler bir bir yerlere dökülüyor.

 

Argonne Ormanı

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

Argonne ormanının derinliklerinde Battlefield 1’deki en şiddetli yakın muharebelerden biri yaşanıyor. Bu ormanın içindeki gizemli dünyada korugan labirentleri ve makineli tüfek yuvalarıyla çevrili tuzaklı savunma düzenekleri bulunuyor. Yakın menzilden ateş eden kamuflajlı topçular, gaz bombasıyla koruganları temizleyen Fırtına Birlikleri ve keskin uçlu kürekler ormanın derinliklerinde zafere ulaşan tarafı belirleyecek. Piyade odaklı bu haritanın şiddetli çatışmalarından sağ çıkanlar kahraman olacak.

Fao Kalesi

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

İngiliz İmparatorluğu’nun Al-Fao yarımadasındaki petrolü ele geçirmek için büyük bir mücadele verdiği 1. Dünya Savaşı’nın ilk çıkartmalarından birine katılın. Yarımadanın girişini koruyan görkemli Osmanlı Kalesi Fao direnmeye kararlı. Burada bataklıklarda, kum tepelerinde, köprülerin üzerinde ve sığ koylarda savaşacaksınız. Çatışma son aşamada antik kaleye de sıçrıyor. Petrol arama görevi burada başlıyor. Dretnotun yakıta ihtiyacı var.

Suez

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

1. Dünya Savaşı’nın en önemli ikmal hattını ele geçirme mücadelesi. İmkansız gibi görünse de Osmanlılar Sina Çölü’nü geçmeyi başarıp kanalı tehdit etmeye başladı. Büyük kanalın kıyılarında yapılan savaşa katılıp kum tepelerini stratejik olarak kullanın. Topçular veya havanlarla sığ suda çatışıp Kantara eteklerinin ardındaki uçsuz bucaksız çöle doğru ilerleyin.

St. Quentin Scar

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

Kuzey Fransa’nın savaş meydanlarında devasa bir taarruz. Kayser’in planları doğrultusunda Alman ordusu, İngiliz hatlarını delmek için tüm gücüyle saldırıyor. St. Quentin Scar’ın siperlerine yüklenirken gerçekten cehennemi andıran taarruzlara hazırlıklı olun. Takviye edilmiş cephe hattını delen ilk asker olun ve o ana kadar savaştan etkilenmemiş bakir Travecy köyüne hücum edin.

Sina Çölü

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

El-Jifar’ın hemen doğusunda güneşin yakıp kavurduğu bir savaş meydanı olan Sina Çölü’nde topyekün savaşa girin. Bir el Mazar köyünün dar sokaklarındaki piyade çatışmalarından nefes kesen uçurumların üstündeki it dalaşlarına kadar farklı ortamlarda savaşacaksınız. Şiddetli çarpışmalar sırasında kum tepelerini taktik avantaj olarak kullanmayı da öğrenmeniz gerekecek. Artık her şeyden ümidi kesmişken takviye birlikler yardımınıza koşacak: çöl kumlarını yarıp gelen, ölümcül bir Behemot olan Zırhlı Tren.

Amiens

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

Görkemli bir şehirde yıkıcı bir çatışma. Almanların bahar taarruzu sırasında Fransız kenti Amiens’in sokaklarında ve meydanlarında düşmanla çatış. Yıkık dökük arka sokaklar, adliye binası, köprüler ve demiryolları çevresinde yoğunlaşan, şehrin iç noktalarını ele geçirmek için İngilizler ve Almanlar arasında geçen kıyasıya bir mücadele.

Monte Grappa

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

Venedik Alpleri’ndeki krallar zirvelerinde savaşın son muharebelerinden birine katıl. Yüksek irtifada dağ istihkamlarını ele geçirmek için verilen kıyasıya mücadele en güçlü askerleri bile zorluyor. Dağ eteklerinde ilerleyen düşmanları durdurmak için devasa istihkam toplarını kullan. Dağın tepesindeki bu çetin muharebede Avusturya-Macaristan İmparatorluğu avantaj sahibi, ancak İtalyan Ordusu da kendi topraklarını geri almadan pes etmeye niyetli değil.

İmparatorluğun Kıyısı

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

Adriyatik kıyılarındaki toprak mücadelesi tüm hızıyla sürüyor. Kayalık oluşuyla doğal bir istihkam sağlayan bu kıyı, kuşatma altındaki bir imparatorluğun savaş meydanı oluyor. Bir zamanlar Akdeniz kıyısında güzel bir kasaba olan bu yer, mekanize savaşın karanlık çehresine bürünmüş, dretnot savaş gemilerinin bombardımanı altındaki bir İtalya’yı temsil ediyor.

Giant’s Shadow

Battlefield 1 Modlar ve Haritalar

1918’in soğuk sonbaharında Selle Muharebesi’ne katılmaya hazırlanın. Çatışmanın siperlerden açık alanlara taştığı bu muharebede, yere çakılmış devasa bir hava gemisinin gölgesinde savaşacaksınız. Hindenburg hattını yaran İngiliz kuvvetleri, önemli bir tren istasyonuna doğru ilerliyor. Açık alanlarda ve her şeyi değiştirme potansiyeline sahip zırhlı trenin bulunduğu Cateu-Wassigny demiryolu boyunca uzanan nehir kıyısında piyade ve tank çatışmaları tüm şiddetiyle devam ediyor. Giant’s Shadow, Aralık’ta yapılacak güncellemeyle Battlefield 1’e ücretsiz geliyor.

Tanıtılan Battlefield 1 Modlarını sonraki sayfaya geçerek inceleyebilirsiniz.