blank

Battlefield 1 Multiplayer Oynanış Videosu – E3 2016

Battlefield 1 Multiplayer Oynanış Videosu – E3 2016

EA firması Battlefield 1 Multiplayer modunu bir sürü ünlü isimleri oynatarak bir ilke imza attı. Battlefield 1‘in multiplayer oynanış görüntülerini canlı yayında oyuncuların beğenisine sunuldu.

Konferans sırasında verilen bilgiler ışığında Battlefield 1 oyununda dinamik hava koşulları bulunacak ve rastgele olarak değişecek. Bu dinamik hava koşulları ise oyuna da etki edecek. Oyuncunun görüşü ile ilgili bir çok geliştirmeler de yapılmış. Yağmur esnasında silahlardan akan yağmur damlacıkları sadece görünen yüzü. Hava koşulları tüm araçlara da etki edecek. Yani uçaklar yağmurdan etkilenecekler. Tanklar ve diğer araçlarda değişen hava koşullarından etkilecenek. Bad Company 2’den bu yana tam olarak göremediğimiz yıkılabilirlik bu oyunla daha da geliştirilmiş bir şekilde karşımıza çıkacak. Oyunda araç olarak tren ve zeplinleri de aktif olarak kullanabileceğiz. Oyunun atmosferi de 1. Dünya Savaşı’na uygun olarak sunulacak ve oynanışı etkileyecek.

Ünlü Youtube yayıncılarının katıldığı bu multiplayer etkinliğinde 3 maç oynandı. Fakat henüz Pre-Alpha döneminde olduğu için sadece 1 harita üzerinde maçlar yapıldı. Sadece ünlü Youtube yayıncıları değil. Hollywood yıldızları da bu etkinlikte aktif olarak oyun oynadılar. Snoop Dog ve Wiz Khalifa gibi isimlerde Battlefield 1 multiplayer oynanış videosu için işin içine dahil oldular ve oynadılar. Uzun bir multiplayer oynanış videosu bizlere sunulmuş oldu.

Battlefield’ın resmi twitter hesabı üzerinden verilen bilgilere göre Battlefield 1’in multiplayer modunda hangi ülkelerin bulunacağı doğrulanmış oldu. 1. Dünya Savaşını konu alacak Battlefield 1’in multiplayer kısmında İngiltere, Almanya, Avusturya-Macaristan, İtalya, Osmanlı ve Amerika bulunacak. Böylelikle kafamızdaki sorular gitti ayrıca küçük bir sürpriz yapalım sizlere Anzak Koyu isminde birde harita var.

Oyun içerisinde silah tepkimeleri, atmosferin o büyüleyici güzelliği ise bütün oyuncuları kendisine hayran bıraktı. Bu kez oyun 32 vs 32 olarak oynanabilir bir hal almış durumda. Battlefield 1 multiplayer modunda bir çok araç olacak ve araçlarda kendi içerisinde çeşitlenecekler. Yani tanklar sınıflara ayrılmış durumda ağır zırhlı, hafif zırhlı gibi tankların çeşitlenmesi, silahların benzersiz bir şekilde 1. Dünya Savaşı atmosferine uyumluluğu, Zeplinler, Uçaklar ve daha yüzlerce yenilik oyunda yer alacak. Görünen o ki Battlefield 1 oyun dünyasında yeni bir sayfa açacak.

21 Ekim’de konsollar ve PC için çıkış yapacak Battlefield 1′in canlı yayınından alınan oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Battlefield 1 Multiplayer Oynanış Videosu – E3 2016