blank

Battlefield 1 Oynanış Videosu – E3 2016

Battlefield 1 Oynanış Videosu – E3 2016

E3 2016 konferansında ilk basın sunumunu EA yaparken sürprizi en sona bırakarak kapanışını merakla beklenen Battlefield 1 oynanışı ile yaptı.

Yüz binlerce insanın izlediği canlı yayında Battlefield 1 ortalığı resmen kasıp kavurdu. Alınması gereken oyunlar arasında kendisini en üste çıkardı ve yerini de sağlamlaştırdı demek yanlış olmaz. Görseli ve yeni dinamikleri ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Battlefield 1, sis ve yağmur gibi oynanışı etkileyecek dinamik hava koşullarına sahip olacak. Daha büyük yıkım sistemi ve bir hayli ses getirecek ?Behemoths? olarak adlandırılan yeni araçları da savaşlardaki yeni yardımcılarımız olarak karşımıza çıkacaklar. Bunların dışında oyun içerisinde hava araçları, kara araçları, deniz araçları dahil tüm araçlar oyunun hava koşullarından etkilenebilir bir halde olacak. Hatta hava koşullarını daha iyi yansıtabilmek için de bir hayli uğraşılmış.


Battlefield 1 Yeni Ekran Görüntüleri


Yapımcılar çok daha dinamik bir savaş oyunu yapabilmek için ellerinden geleni yapmışlar. Hem yaratıcılık anlamında hemde oyun anlamında ellerinden geleni yaptıklarını söyleyen yapımcılar, bu kez oyuncular hiç görmedikleri bir savaş ile yüzleşecekler. Bu sefer ki savaş deneyimlerini bundan önce hiç yaşamadılar diyerek özellikle vurguladılar. Her şeyden öte oyuncuyu tamami ile bu dinamik dünyanın içine sokabilmek için çok uğraşılmış ki bu çok bariz bir şekilde belli oluyor zaten. Uçakların it dalaşı, farklı hava araçlarının havadaki o atmosferdeki dalaşmaları, tankların benzersiz bir şekilde oyunun içinde olması, oynanabilirlik açısından daha geliştirilmiş bir oyun motoru ile oyunun yapılmış olması mükemmel bir hava katmış gözüküyor. Daha öncesinde Battlefield serisi hikaye olarak hep eleştirilmiş fakat online multiplayer olarak çok övülmüştü. Bu kez görünen o ki sadece multiplayer değil hikaye olarakta zirvenin başında olacak.

Battlefield 1 çıkış tarihi 21 Ekim 2016 olarak kesinleşmiş durumda. Oyunumuz PC, PS4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Burada şöyle bir hatırlatma yapalım Xbox One sahipleri EA Access üyeleri oyuna bir hafta önceden girme fırsatı elde edecekler. Ayrıca oyunu Early Enlister Deluxe Edition olarak ön sipariş ile aldığınızda 18 Ekim itibari ile erişebileceksiniz.

Battlefield 1 Oynanış Videosu – E3 2016