blank

Battlefield 1 Türkçe Seslendirme ve Osmanlı Devleti Detayları

Battlefield 1 Türkçe Seslendirme ve Osmanlı Devleti Detayları

Tüm Dünya tarafından merakla beklenen oyun Battlefield 1 Türkçe Seslendirme ve Osmanlı Devleti Detayları ile ilgili bazı bilgileri sizlere aktaracağız.

Bir youtube kanalının canlı yayınlardan ve oyunun paylaşılan videolarından bir derleme yaparak düzenlediği bir video ile oyun içerisinde Osmanlı askeri olarak oynamayı göreceğiz. Bunun dışında bu video da Türkçe seslendirmelere de şahit oluyoruz.

Aslında Battlefield 1 canlı yayın etkinliğinde toplamda 4 maç oynandı. Burada ilk kez Osmanlı Devleti oynanabilir bir taraf olarak seçilebildi ve haritamız ise Sina çölü haritasıydı. Askerlerin üniformalarını ve ay yıldızlı bayrağımızı da çokça görmüş oluyoruz. Bu haritada oynanabilir olan atlar, tren ve oyun içerisinde Elite sınıfları olacak ve bu Elite sınıfları belirli zamanlarda haritada çıkacak ve alınabilecek. Bunu şöyle düşünün Star Wars Battlefront oyunundaki gibi eğer Dart Vader olmak isterseniz haritanın belirli köşelerinde arada sırada çıkan bir bonus. Burada da durum bir nevi öyle Elite sınıfları sürekli alınabilen bir şey değil çünkü.

Battlefield 1 Türkçe Seslendirme ve Osmanlı Devleti Detayları

Oyun içerisinde Battlefield diğer oyunlarında da bunu yapmıştır. Askerler kendi dillerinde konuşurlar. Osmanlı askerleri ise Türkçe konuşuyorlar. Tabi beklentiler çok yüksek olmasın güzel, dil kurallarına uygun Türkçe konuşuyorlar. Yani o dönemin Osmanlıca gibi kelimeler kullanılmıyor. Modern Türkçe duyuyoruz sadece. Bu bile bizler için çok heyecan verici bir durum olmaya yetiyor. Ancak şunu da belirtmek gerek oyuna biraz daha heyecan katmak için affınıza sığınarak örnekleri veriyoruz; namussuzlar, şerefsizler, köpekler, gibi küfürleri de duyuyoruz. Ayrıca dayı geliyorlar, kımıldayın ulan gibi seslendirmelere de denk geliyoruz.

Battlefield 1 Türkçe Seslendirme ve Osmanlı Devleti Detayları

Battlefield 1 Türkçe Seslendirme ve Osmanlı Devleti Detayları

Bunun dışında atlar ile ilgili ilk kez akıcı bir görüntü aldık. 3. kişi bakış açısından atları kullanıyoruz. Ayrıca atlarda istersek silah istersek kılıcımızı çekip bir süvari birliğine de dönüşebiliyoruz. Kılıçla zaten insan kovalamak mükemmel olacaktır. Atların bir diğer özelliği ise oyun içerisinde atın sürücüsü vurulduktan sonra bir başkası yani düşman takımından da birileri ata gelip binebiliyor ve sürebiliyor. Böyle olması tabi ki daha mantıklı olmuş. Atın kendi sahip olduğu bir can değeri var. Atların kendi ekipmanları da var 4 slot var ve bu slotlarda özelleştirmeler yapılarak anti tank patlayıcı vs. gibi ekipman koyabileceğiz. Ayrıca Osmanlı Devleti uçakları ise tıpkı gerçekteki gibi Siyah bir kare logo taşıyorlar. Zaten bildiğiniz üzere ay yıldız bayrakta Osmanlı Devleti tarafından kullanılmıştı. Atların bir diğer özelliği ise zıplayabiliyor ve böylelikle oyunda bir araç sürer gibi düşünün “Road Kill” alabiliyoruz.

Trende ise 6 kişi tren içerisinde bulunabiliyor. Bu 6 kişiden ilk kişi sürücü ancak tabi ki trenin gideceği tek bir yol olduğu için ancak hızlanıp ileriye veya geriye gidebiliyor olacak. Ancak sürücü sadece sürmekle kalmıyor kendine ait olan silahları da ön taraftan kullanabiliyor. Bunun dışında diğer tren içerisinde bulunan ekip elemanları ise trenin üzerindeki devasa silahları da kullanabiliyorlar. Ancak şunu söylemek gerekli ki daha önce Zeplin ile karşılaşmıştık. Tren zeplinden çok çok daha güçsüz ve çabuk yok oluyor.

Battlefield 1 Türkçe Seslendirme ve Osmanlı Devleti Detayları