blank

Battlefield 1 Açık Beta Başladı

Battlefield 1 Açık Beta Başladı

Merakla beklenen oyun Battlefield 1 açık beta başladı. Peki konsol oyuncuları nasıl ulaşabilir ?

Çok uzun süredir böylesine bir savaş oyunu bekleyen binlerce oyuncu vardı ve istedikleri artık oluyor. Battlefiel 1 açık beta süreci başladı, açık beta anahtarları kullanıcılara ulaştırıldı ve bu şekilde oyuna artık giriş yapılıyor ve oynanabiliyor. 1. Dünya Savaşını iliklerimize kadar yaşayacağımız bu oyunda Playstation 4 oyuncuları eğer PSN Plus üyesi değillerse oynayabiliyorlar mı ?

Osmanlı İmparatorluğu‘nun da bulunduğu Battlefield 1 açık beta sürecinde eğer Playstation 4 üzerinden oynamak isterseniz ve erişim anahtarlarınız sizlere mail yoluyla geldiyse merak etmeyin. PSN Plus üyeliğiniz olmasa bile oynayabileceksiniz. Bir Twitter kullanıcısı yetkililere bir soru sordu ve cevabı verildi. Kişi mail geldiğini ve PSN Plus üyesi olmadığını oyunu nasıl oynayacağını sordu ve cevap ise çok net bir şekilde PS Plus üyesi olmanıza gerek yok Battlefield 1 açık beta sürecine katılabilirsiniz şeklinde oldu.

PC kullanıcıları için Origin üzerinden e-mail adreslerinize gelen keyi girmeniz yeterli. Daha sonrasında oyunun açık beta versiyonu Origin platformunda oyunlarınızın olduğu kısma eklenecek ve oradan rahatça indirmenizi yapıp oyuna girebilirsiniz.

Battlefield 1 açık beta

Battlefield 1 açık beta iki farklı oyun modu içerecek ve bu iki mod da Battlefield oyuncuları tarafından hayli tanıdık şeyler. 64 kişilik Conquest ve 24 kişilik Rush modu beta’da aktif olarak bulunacak. Ayrıca tabi ki en çok merak ettiğimiz Osmanlı İmparatorluğu ile de oynayabileceğiz. Battlefield 1 açık beta detayları;

 • Sina Çölü’nü keşfedin

  El-Jifar’ın hemen doğusunda sıcaktan kavrulan bir savaş meydanını keşfedeceksiniz. Bir el Mazar köyünün dar sokaklarındaki piyade çatışmalarından nefes kesen uçurumların üstündeki it dalaşlarına kadar farklı ortamlarda savaşacaksınız. Şiddetli çarpışmalar sırasında kum tepelerini taktik avantaj olarak kullanmayı da öğrenmeniz gerekecek.

 • Zırhlı Trene Karşı Savaş

  Artık her şeyden ümidi kesmişken takviye birlikler yardımınıza koşacak: çöl kumlarını yarıp gelen, ölümcül bir Behemot olan Zırhlı Tren. Muharebenin kaderini değiştirecek sayıda silaha sahip Zırhlı Tren’i kullanmak için ekip çalışması gerekecek; onu durdurmak içinse çok daha fazlası.

 • At Sırtında Hücum

  Kum dağları arasında çevik atlara binin. Düşmanları ölümcül kılıç darbeleriyle indirin ya da at sırtından ateşlenebilen güçlü tüfeklerle uzaktan saldırın. Bomba kullanıldığında atlar, anti-vasıta saldırılarında bile etkili olur. Daha yavaş kalan mekanize vasıtaların çevresinde daireler çizip onları bombalarla taciz edebilirsiniz.

 • Fetih Modunda Egemenlik Sağlayın

  Battlefield oyuncularının en sevdiği mod olan Fetih (Conquest), 64 oyuncunun hedefleri ele geçirmek için savaştığı büyük ölçekli bir oyun modu. Piyade ya da mekanize devasa ordulara şimdi de dehşet verici Behemotlar eklendi. Fetih modu, Battlefield’ın imzası haline gelen Topyekün Savaşın tüm unsurlarını içinde barındırıyor.

 • Akın Modunda Cephe Hattına Yüklenin

  Saldıran kuvvetlerin, Savunan kuvvetin topçu saldırısı istemek için kullandığı Telgraf Direklerini bulup yok etmeye çalıştığı 24 oyunculu bir mod Akın modu. Savunan kuvvetler telgraf direkleri civarına yerleştirdikleri patlayıcıları infilak ettirerek Saldıran kuvvetlerin heveslerini kursaklarında bırakabilirler. Telgraf Direkleri imha edilirse, Savunan taraf, bir sonraki bölgeye geri çekilip oradaki Telgraf Direklerini korumak zorunda kalırlar.

Battlefield 1 açık beta bu gün itibari ile başladı