blank

Battlefield 1 Hikaye Modu Görevleri Tanıtıldı

Battlefield 1 Hikaye Modu Görevleri Tanıtıldı

Daha önce yapılan mod ve haritaların tanıtımının ardından dün gelen tek oyunculu oynanış videosu ile birlikte oyun hakkındaki çoğu konuda bilgi sahibi olmuştuk. Ancak bununla yetinmeyen EA ve DICE, bugün oyunun tek oyunculu hikaye modunun görevlerinin tanıtımlarını resmi Battlefield sitesi üzerinden oyunculara sundu.

Genel olarak çevrimiçi mod ve içerikler ile ilgili tanıtımlara ağırlık veren geliştirici ekip, oyuncuların daha çok merak ettiği tek oyunculu oynanış videosunu oyunculara sunmuştu. Bununla yetinmeyerek bugünde resmi Battlefield sitesi üzerinden hikaye görevlerinin kısa tanıtımları oyuncularla paylaşıldı. Genel olarak tek oyunculu modu için önceki serilerde eleştirilere maruz kalan yapım bu sefer oyuncuları oldukça tatmin edecek gibi görünüyor çünkü Osmanlı devletinin de hikaye modunda oldukça fazla yer edindiğini tanıtımlardan görebiliyoruz.

DICE ayrıca hikaye modu görevlerinin tanıtımlarından önce, tek oyunculu modunun geliştirilme aşaması ile ilgili bazı bilgileri oyunculara sundu. Oyunun geliştirilme aşaması ile ilgili çok fazla bilgiyi içinde barındıran açıklamaya Türkçe olarak Battlefield resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Daha önce 6 adet haritayı içinde bulunduracağı duyurulan tek oyunculu modunun paylaşılan hikaye görevleri tanıtımında bir adet görev bulunmuyor. İçinde Çelik Fırtına isimli görevin bulunmadığı tanıtımı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Battlefield 1 Hikaye Modu Görevleri

Rütbeli Arkadaşlar

rutbeli-arkadaslar

İtilaf güçleri havadaki savaşı kaybediyor. Britanya, Alman pilotlarıyla baş etmekte zorlanıyor ve bir savaş pilotunun hayatta kalma süresi ortalama 17 gün. Bu karamsar ortamda düşmanla yüzleşmeli ve batı cephesinin üzerinde cesurca savaşmalısınız. Şiddetli it dalaşları, beklenmedik çarpışmalar ve bir arkadaşlık öyküsü sizi bekliyor.

Hiçbir Şey Yazılı Değil

hicbir-sey-yazili-degil

Ortadoğu çöllerinde Arap grupları Osmanlı İmparatorluğu’na karşı isyan ediyor. İmparatorluğun yıkıcı topçuları, at sırtında tüfekle saldıran isyancılara hücum ediyor. Efsanevi kahraman Arabistanlı Lawrence’in yanındaki bir Bedevi savaşçı olarak teknolojik açıdan üstün düşmana karşı koymanın ve ölümcül raylı topu yok etmenin bir yolunu bulmalısınız.

Çamur ve Kan İçinde

camur-ve-kan-icinde

1918’in sonbaharında İngiliz kuvvetleri, Fransa’nın Cambrai kasabasına büyük bir taarruz yapmaya hazırlanıyor. İtilaf Devletleri, tankların da desteğiyle başarıya ulaşacağından emin. Ancak Mark V tankının bir handikapı var: Güvenilir değil. Düşman hatlarını yerle bir etmek için savaşan, ancak tam işlev görmeyen tank mürettebatına katılarak onlarla ortak çalışmayı öğrenin.

Avanti Savoia

avanti-savoia

İtalya ve Avusturya-Macaristan İmparatorluğu, Alpler’de çıkmaza girdi. Karla kaplı dağlar tarafından engellenen ordular, birbirlerini bozguna uğratmanın bir yolunu bulamıyorlar. Bu sırada İtalyan dağcı alayı Arditi, beklenmedik bir taarruz yapmaya hazırlanıyor. İtalyan ve Avusturyalı birlikler bu stratejik mevki için savaşırken Arditi zırhınızı kuşanıp dağa tırmanın.

Haberci

haberci

İngiliz İmparatorluğu, Osmanlı topraklarına beklenmedik bir çıkartma yaparak savaşta yeni bir cephe açmayı planlıyor. Yarım milyondan fazla asker taşıyan gemiler, 1. Dünya Savaşı’nın en kritik gününde Gelibolu civarında toplandı. Bir Anzac habercisi olarak şiddetli bombardıman ve çıkartma sırasında hayati önem taşıyan mesajları ön cepheler arasında iletmeye çalışacaksınız.