blank

Beşiktaş E-Spor Ormancı ve Orta Koridor Transferi

E-Spor dünyasına bomba gibi giriş yapan ve bu başarılı çizgisini devam ettiren Beşiktaş E-Spor kulübü yeni transferlerini açıkladı.

Beşiktaş E-Spor orta koridora, Fnatic takımında yedek oyuncu olan Mustafa ?Avanuee? Atalay ‘ı getirirken , ormancı olarakta  Arttu ?Taikki? Sirkka transfer edildi.

Beşiktaş E-Spor kulubü resmi Facebook sayfası üzerinden transferleri duyurdu.

Herkese Merhaba

Kadromuza Mustafa “Avenuee” Atalay ve Arttu “Taikki” Sirkka’yı katmış bulunuyoruz. Takım koçumuz Onur “Lethilion” Aksu’nun transferler ile ilgili açıklaması ;

Herkese Merhaba,

Akıllardaki soru işaretlerine gidermek adına son yaptığımız değişiklikler hakkında konuşmak ve bunları yapmamızın altındaki sebeplere değinmek istiyorum.

Bildiğiniz gibi ilk kurulduğumuz Aces High zamanından itibaren istikrarlı bir çizgide ilerlemekteyiz. Uluslararası özel turnuva şampiyonluğu, Kış Mevsimi Türkiye Şampiyonluğu ve Uluslararası Wildcardda 7 farklı ülke içinde 1. gelerek ülkemizi ve diğer Wildcard bölgelerini MSI gibi en iyilerin olduğu bir turnuvada temsil etme şerefine eriştik. Hiç bir oyunucumuzu ayırt etmeden bu başarılarda hepsinin çok büyük payı olduğunu söylemem gerekiyor.

Ancak hiç bir zaman elimizdeki başarılarla yetinecek bir takım olma düşüncemiz olmadı, her zaman daha iyiye ulaşmayı, ülkemizi ve esporumuzu elimizden geldiğince en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemekteyiz. Bu fikirler ışığında kadromuzda daha güçlü olabilecek noktaları tespit etme yoluna gittik. Uzun çalışmalar ve karşılıklı fikir paylaşımları sonucunda takımın daha yüksek bir potansiyele sahip olması için en doğru hamlenin Orta koridor ve orman pozisyonlarında farklı oyuncularla çalışmak olduğuna karar verdik.

Bu noktada öncelikle Beşiktaş’ı hem duruşuyla hem de oyunuyla ellerinden gelen en iyi şekilde temsil eden Isak “Energy” Fjell ve Muhammed “Theokoles” Işık’a teşekkürü bir borç biliriz.
Isak kardeşimizle geçirdiğimiz 6 aylık süreç gerçekten dolu doluydu. Takımın en büyük eğlence kaynaklarından biri, her zaman bir şekilde bizi güldürmeyi başaran bir oyuncuydu. Wildcard finalinde çaldığı Baronla oyunu çevirmesi, 3v1 lulu’yla tek başına yaptığı savunma gibi oyunlarla hem takımına hem izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Ancak son zamanlarda yeterli çalışma disiplini gösterememesi ve şampiyon havuzunu bir türlü istenen seviyeye getirememesinden dolayı yedek pozisyona geçmesinin daha doğru olduğuna karar verdik. Gene de her zaman Beşiktaş Espor takımı denilince ilk akla gelen isimlerden biri olmaya devam edeceğini düşünüyorum. Umarım herşey gönlünce olur İsak, emeğin için tekrardan çok teşekkürler. Was great to have you man, you will always be a part of Beşiktaş Esports, thanks for all the effort and great time shared together.

Diğer as kadrodan almak durumunda olduğumuz oyuncu Muhammed “Theokoles” Işık’ı anlatmak için cümleler paragraflar yetersiz. O bizim mamimiz gurtumuz canımız ciğerimiz. Espor piyasasında çalışma fırsatı bulduğum en saf temiz dürüst oyunculardan biri. Şanslıyız ki böyle bir insanla beraber oynama ve arkadaş olma fırsatı bulduk. Muhammed’in takıma kattıkları saymakla bitmez. 3 kişi kaldığımızda o da bizleydi, ne kadar hatalar da yapsa bazen motivasyonu da düşse elinden geleni ardına koymadı. Ama mücadelenin en üst safhada olduğu bu profesyonel arenada maalesef bazen bu denli zor kararlar vermek zorunda kalabiliyorsunuz. Ancak eminim ki ister bu gönül verdiği Esporda devam etsin ister farklı alanlara yönelsin Muhammed her zaman yolunu bulacaktır. Artık beraber çarpışmayacak olsak da Muhammed’in yanımızdaki yeri yadsınamaz. İki oyuncumuza da bizleri anlayıp takımın iyiliğini düşünerek kararlara saygı gösterdikleri için ve şu ana kadar kattıkları için sonsuz teşekkürler.

Gelelim kadromuza yeni katılan oyunculara. Orta koridorda beraber çalışmaya karar verdiğimiz oyuncumuz Türk asıllı Almanya’da doğup büyüyen Mustafa “Avenuee” Atalay. Daha önce bizleri takip edenler zaten Aces High zamanında da kadromuzda yer aldığı için Mustafa’yı hatırlayacaktır. Kendisi sene başında okulu dolayısıyla bize katılamamıştı ancak şuan okulunu bitirmesiyle birlikte bütün enerjisiyle aramızda yer buldu. Şampiyon havuzu şuanki metaya çok uygun olan, daha önce Playing Ducks ve Fnatic Academy gibi takımlarda mücadele etmiş oyuncumuzun beklentilerimizi karşılayacağına ve Beşiktaş adını en iyi şekilde temsil edeceğine güvenimiz tam. Aramıza hoşgeldin Mustafa.

Bir diğer merak edilen yeni ormancı oyuncumuz Mustafa’nın son takım arkadaşı aynı zamanda 1 seneden uzun süredir takibimizde olan Finlandiya’lı Arttu “Taikki” Sirkka. Kendisi uzun süredir Avrupa sunucusunda şampiyonluk aşamasında oynayan, bir çok challenger series takımında yer almış bir oyuncu. Geniş bir şampiyon havuzuna sahip özellikle oyunun ilk aşamalarında ağırlığını hissettiren bir oyun tarzı mevcut. Mustafa’yla daha önce aynı takımda olmalarının da uyum sürecini hızlandıracağını düşünüyoruz. Beşiktaş formasını hakedecek bir performans sergileyeceğinden şüphemiz yok. Türkiye’ye ve takımımıza hoşgeldin Arttu, umarım birlikte önce Türkiye şampiyonluğu sonrasında uluslarası arenada güzel başarılar elde edeceğiz. Welcome to Turkey and Beşiktaş Arttu, we hope to achieve great success together both in Turkish and International scene.

Yaptığımız tercihler olabildiğince takımın potansiyelini arttırıp uzun vadede daha güçlü, yurtdışında alnımızın akıyla mücadele etmemizi sağlayacak bir kadro oluşturmak amaçlıydı. Ligde verilen 3 haftalık arada yeni kadromuzla antrenmanlara başladık ve iyi sonuçlar elde ettik ama tabii ki uyum süreci geçireceğiz. Bu uyum sürecini atlattıktan sonra çok daha başarılı bir Beşiktaş sizlere izletmek istiyoruz. Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederiz, umarım camiamıza ve Türk esporuna hayırlı olur.