blank

Borderlands 3 Geliştirilecek

Borderlands 3 Geliştirilecek

Bildiğiniz üzere serinin yapımcısı Gearbox, oyuncular tarafından Borderlands 3 oyunu için müthiş bir baskı altında kalıyordu. Efsane serinin üçüncü oyunu için bu seriyi oynamış her oyuncu bir diğer oyunun gelmesini istiyor. PAX East etkinliğinde Gearbox güzel bir duyuru yaptı. Yeni Borderlands oyununun yani Borderlands 3 oyununun geliştirileceğini, bunda hiç kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini vurguladı.

Fakat burada üzücü haberlerde arka arkaya geldi. Gearbox firması şuan Battleborn oyunu üzerinde çalışıyor. Battleborn oyununu da BURADAN tüm detayları ile bakabilirsiniz. İşte bu oyun üzerinde tüm ekip olarak çalıştıklarını, bunun çıkışı ile birlikte desteğin devam etmesi, yeni güncellemelerin gelmesi ve ek paketlerin kararlı bir şekilde devam edip çıkışını gerçekleştirmesi için hazırlanıyoruz ve bunun üzerinde çalışıyoruz. Bu yüzden şuan için Borderlands 3 için çalışmaya başladık diyemeyiz. Battleborn için çalışmalarımızı bitirdikten sonra Borderlands 3 için tekrardan işe koyulacağız dedi. Yani görünen o ki Battleborn’dan sonra başlayacaksa bu oyun en az 1 yıl sonra geliştirilmeye başlanacak. 

Ayrıca oyun ile ilgili bazı düşüncelerini aktaran yapımcılardan birisi ve hem Battleborn hemde Borderlands oyunlarının sanat yönetmeni olarak görev yapan Scott Kester, oyunun adının illa “Borderlands 3” olmayacağını bunun üzerinde de düşüneceklerini yani oyun illa “3” şeklinde olmaya da bilir diye sözlerine ekledi.

Sevindirici tek haber ise bir önceki oyunlardaki motor ustamız Scooter’ın oğlu yeni oyunda Scooper olarak karşımıza çıkacak. Sizlere tavsiyemiz böylesine ucuz rakamlara indirimler ile birlikte düşebiliyorken serinin ilk iki oyununu da oynamanız.