blank

Call of Duty: Black Ops Bilgisayarlarda Sorunlu

Call of Duty serisindeki son oyun olan Black Ops: 3 piyasaya çıkalı daha bir hafta olmadan bilgisayar için çıkan versiyonlarında sorun yaşandığı birçok kullanıcı tarafından şikayet edildi.

Son dönemde ortaya çıkan oyunların bilgisayar versiyonlarındaki aksaklıklara Call of Duty’de katıldı. Özellikle Arkham Knight’ın felaket çıkışından sonra bilgisayar kullanıcıları yavaştan yeni gelecek oyunlar içinde ister istemez tedirgin olamaya başlamışlardı. Ve bu tedirginliklerinin boşa olmadığı da ortaya çıktı. İlk olarak Assasins’s Creed şimdide Call of Duty: Black Ops 3’te ortaya çıkan performans sorunları ile birliktede de kullanıcılar haklı olduklarını anladılar. Nedendir bilinmez fakat son zamanlarda oyun firmaları oyunların bilgisayar versiyonlarına 2. sınıf gibi bakmaya başladılar ve bu sebepten dolayıda birçok oyun konsol versiyonları da hiç sorun yokken bilgisayar oynanılmaz halde satışa çıkarılıyor.

Call of Duty’ye geri dönecek olursak birçok teknoloji firması şuan için Blacks Ops 3’ün bilgisayar versiyonun satışa sunulmayacak kadar hatalı olduğunu belirtiyorlar. Özellikle oyunun hafıza işlemleri işleyişi üzerindeki çökmelere dikkat çeken siteler, ayrıca devamlı düşen FPS’den internet üzerinde oynadığınız modlardaki oyun bulma da dahil olmak üzere birçok probleme dikkat çektiler.

Bir hafta önce çıkan Call of Duty: Black Ops 3’ün bilgisayar versiyonun alacaksınız, size biraz daha beklemenizi öneririz.

[iframe id=”https://www.youtube.com/embed/5JuMyvd1_LA”]