blank

Civilization 6 Çıkış Tarihi Açıklandı

Civilization 6 Çıkış Tarihi Açıklandı

Strateji oyunları arasında köklü bir yere sahip olan Sid Meier’s Civilization serisinin yeni oyunu  Sid Meier’s Civilization 6 resmi olarak duyuruldu.

Yeni oyun Civilization 6 diğer oyunlarına nazaran çok daha büyük ve daha geniş bir içerik ile birlikte geliyor. Dünya haritası boyunca imparatorluğu genişletmek, kültürünüzü geliştirmek ve tarihin en büyük liderlerine karşı vereceğimiz mücadele yeniden doğuyor. Yine kendi imparatorluğumuzu istediğimiz gibi geliştireceğimiz yeni oyun Sid Meier’s Civilization 6 yeni senaryolar, yeni liderler, yeni harita ve binlerce yenilik ile birlikte strateji dünyasına yine damga vuracak.


Civilization 6 Ekran Görüntüleri


Oyun yine sıra tabanlı bir strateji oyunu olacak, yani efsanenin tarzından ödün vermiyor. Dünyayı yöneten lider olmaya hazır olacağız, Taş devrinden, Bilgi Çağına kadar tüm çağlara hükmetmek için yeni oyunu bekleyen binlerce oyuncunun bu haber ile birlikte heyecanları doruk noktasına ulaştı demek hiçte abartı olmaz. Diplomasileri yönetmek, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi liderleri ile kafa kafaya vermek ve bir medeniyet kurmak hiç bir zaman bu denli zevkli olmayacak.


Geniş İmparatorluklar

Civilization tarihi boyunca hiç bu kadar iyi olmamıştı. İmparatorluklar çok geniş bir alana yayılabilecek. Daha önce hiç bu kadar geniş olmayan imparatorluğunuzun tadını çıkarabileceksiniz. Arazinin avantajlarını kullanarak kendi şehirlerinizi inşa edebileceksiniz.


Aktif Araştırma

Uygarlığın ilerlemesini hızlandırmak için açabileceğiniz bir kilit olacak. Birimleri kullanarak aktif keşfetme, hızlı ilerleme ve kendi ortamınızı geliştirebileceksiniz. Böylece daha hızlı bir şekilde yeni kültürleri keşfede bileceksiniz.


Dinamik Diplomasi Sistemi

İlk çağların ilkel iletişimlerinden, yeni çağların müzakerelerine ve ittifaklarına kadar geniş bir diplomasi sistemi olacak.


Bazı birlikler birlikte daha kuvvetli olacak. Birimlerin birleşmesi ve uyumlu olduğu diğer birimlere artı avantajlar sağlayacak.


Geliştirilmiş Multiplayer Modu

Geleneksel multiplayer modlarının yanında birde kolayca tek oturumda tamamlanacak üzere tasarlanmış geniş bir yelpazesi olan arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz yeni multiplayer modu.


Yeni başlayan oyuncular için çok daha büyük ve geniş bir öğretici mod, ayrıca oyunun uzmanı olmuş oyuncular için ise medeniyetlerini istedikleri şekilde inşa edebilecekleri bir sistem oyunda yer alıyor.


Sid Meier’s Civilization 6 çıkış tarihi 21 Ekim 2016 olarak kesinleşmiş durumda.


Sid Meier’s Civilization 6 Resmi Fragman