blank

CoD Black Ops 3 Eski Nesilde Hikaye Modu Yok

Dünya genelinde milyonlarca oyuncuya sahip ve FPS denildiği zaman akıllara ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan Call of Duty’nin yeni oyunu, Call of Duty: Black Ops III’den oldukça ilginç bir haber geldi.

Geliştirici firma Treyarch, bugün yaptığı bir açıklamayla birlikte yapımı eski nesil (PS3, Xbox 360) platformlarında bekleyen oyuncuları oldukça üzecek türden oldu. Treyarch’ın yaptığı açıklamaya göre, yapım eski nesil konsollarda hikaye moduna sahip olmayacak. Daha önce oyun dünyasında böylesine bir haberle karşılaşmamıştık, oldukça ilginç olan bu kararın alınma nedeniyse; eski nesil konsolların yapımın hikaye modunu kaldıracak seviyeye sahip olmaması oldu.

Teknik açıdan artık yetersiz kalan eski nesil konsollar, yapımın açık dünya yapısında, görselliğinde ve kullanılan oyun motorunda ciddi problemler yaşayacağı için böyle bir yol izleyen Treyarch, yine de yapımın tüm çevrimiçi özellikleriyle eski nesil konsollarda oynanabilir olacağını da sözlerine ekledi. Buna bağlı olarak yapımın orjinal fiyatı $60 iken, eski nesillerde yapımın fiyatı $50 olarak belirlendi. Oyuncular ise bu fiyatın bir miktar daha düşük olması gerektiğini forumlarda dile getirdi…

CoD: Black Ops III?ün çıkış tarihi, PC, PS4, PS3, Xbox One ve Xbox 360 platformları için 6 Kasım olarak belirlendi.