blank

Counter-Strike: Global Offensive Yeni Sprey Sistemini Duyurdu

Counter-Strike: Global Offensive Yeni Sprey Sistemini Duyurdu

Valve şirketinin sevilen ve popüler oyunu Counter-Strike: Global Offensive eski bir özelliği tekrardan getirmeye karar verdi. Daha önceki Counter Strike oyunlarında bulunan ama serinin son Global Offensive oyununda bulunmayan sprey sistemi sonunda geliyor.

Counter Strike 1.5 ve 1.6 sürümlerinde sevilen özelliklerden birisi olan Sprey sistemi Counter-Strike: Global Offensive’in şuan ki sistemine uyarlanarak aynı şekilde devam ettirilecek. Kasa, skin veya silah gibi bir eşya olacak olan bu spreyleri ister para vererek alabilir, isterseniz de sabrınıza güvenerek oyundan düşürmeye çalışabilirsiniz. Spreylerin diğer eşyalara göre düşme şansının daha az olduğunu da belirtelim. Counter-Strike: Global Offensive’in duvarlarını süsleyecek olan yeni spreyler kullanıldıktan sonra 7 dakika boyunca gözükebilecek. Her turda bir kere basabileceğiniz bu sistem, bir adam öldürürseniz 45 saniye sonra tekrar kullanabileceğiniz bir şekilde oyuna eklendi. Her bir spreyin kullanım süresinin 50 olduğu oyunda bir spreyi 50 kez kullanırsanız o spreyin kullanım hakkını tüketmiş oluyorsunuz. Eğer aynı spreyi sürekli kullanmak isterseniz spreyi almanız yeterli olacak. Önümüzdeki günlerde oyuna bir güncelleme ile eklenecek olan bu sistem, oyuncuların büyük ısrarı sonucu tekrardan gündeme geldi ve oyuna eklendi.

Counter-Strike: Global Offensive

Yeni sprey sistemiyle ilgili bazı bilgiler ise şu şekilde;

Spreyleri Steam Pazar üzerinden satın alabilirsiniz veya oyun içerisinde seviye atlayarak da düşürebilirsiniz.

Monokrom ve Çok-Renkli olmak üzere 2 çeşit sprey türü bulunmakta. Monokrom spreyleri tek renkten oluşur ve seviye atlarken veya şans eseri bir oyunda size düşme olasılığı yüksektir. Çok-Renkli spreyler ise Steam Pazar’da satılan ücretli spreyler olacak. Bu spreyleri kasalardan da çıkarabilirsiniz.

Bir spreyi azami olarak 50 kere kullanabilirsiniz. Her kullandığınız sprey 7 dakika boyunca görünür olarak kalır. Bir turda 2. kez sprey kullanmak isterseniz adam öldürmek zorundasınız. Eğer adam öldürürseniz oyunun 45. saniyesinden sonra 2. spreyinizi de kullanabilirsiniz. Eğer spreyinizin kullanım hakkı biterse yeniden satın alarak veya aynısını düşürerek yenileyebilirsiniz. İstediğiniz kadar sprey alabilirsiniz ve sprey yönetim sayfasından bu spreylerin kullanımını ayarlayabilirsiniz.