blank

CS:GO Dünya Şampiyonasının Şampiyonu Türkiye Oldu

CS:GO Dünya Şampiyonasının Şampiyonu Türkiye Oldu

Türkiye Milli takımlarının spor arenalarında aldığı başarısız sonuçlardan dolayı hepimizin yer yer üzülmüşüzdür. Özellikle bu seneki futbol turnuvasında Türkiye’nin aldığı olumsuz sonuçlar hepimize saç baş yoldurtmuştu ama biz elektronik spor takipçilerini sevindirecek bir haber geldi.

CS:GO Dünya Şampiyonasının Şampiyonu Türkiye

CS:GO Dünya Şampiyonasının Şampiyonu Türkiye Oldu

Tüm dünyanın yakından takip ettiği CS:GO Dünya Şampiyonasının Şampiyonu Türkiye oldu. Türkiye’de yavaş yavaş yükselmeye başlayan elektronik spor alanında her geçen gün daha iyi yerlere geliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda CS:GO’da ve League of Legends gibi mecralarda büyük başarılar gösteren takımlardan sonra Türkiye CS:GO Turnuvasında dünya şampiyonu olarak bizleri sevince boğdu. Sırbistan’da düzenlenen bu turnuvada Arjantin ve Türkiye finalde karşı karşıya geldi ve kazanan taraf Türkiye oldu.

Fragnet’in düzenlediği ve 100.000 dolar ödülün olduğu turnuva, tüm dünya tarafından canlı olarak takip edildi. Geride başladığımız seride geriden gelerek 2-1 kazanan milli takımımız bizleri gururlandı. Train isimli harita rakipleri Arjantin’i geriden gelerek 16-14 yenen takımımız, diğer haritalarda da üstünlük sağlayarak hem ödülü hem turnuvayı kazandı.