blank

Cyberpunk 2077 The Witcher Serisinden Daha Büyük Olacak

The Witcher III: Wild Hunt ile tamamlanan (en azından bir süreliğine) The Witcher serisi için bildiğiniz gibi şuanda yeni bir oyun geliştirilmiyor. CD Projekt RED yeni ve uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Cyberpunk 2077 isimli oyununa odaklanmış durumda. Bugün ise firma yapım hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

2017 yılına kadar herhangi bir görsel/video göremeyeceğimiz bu yeni yapım, CD Projekt RED’in en güvendiği yapımlarından bir tanesi olmuş durumda. Firma bugün yaptığı açıklamada; “Cyberpunk, CD Projekt RED’in şu ana kadar geliştirdiği en büyük proje, diğer yapımlardan çok çok daha büyük bir proje. The Witcher bizlere Cyberpunk’ı geliştirmemizde oldukça yardımcı oldu, çünkü oyun gerçekten büyük ve karmaşık bir dünyaya sahipti. The Witcher III’ü geliştirirken öğrendiğimiz her şey Cyberpunk’ın gelişimine büyük katkılar sağladı. Bunu garanti edebilirim.” sözlerine yer verdi.

Cyberpunk 2077 pek çok oyuncunun heyecanla beklediği yapımlardan bir tanesi olmayı çok uzun bir süre önce başardı. Lakin ne yazık ki yapımla ilgili şuan için elimizden daha fazla bilgi bulunmuyor. Ayrıca yapımın çıkış tarihi ise henüz belli değil ama en iyi ihtimalle Cyberpunk 2077’nin 2017 yılı içerisinde piyasadaki yerini alması bekleniyor.