blank

Overwatch Torbjörn Nerf Geliyor

Overwatch Torbjörn Nerf Geliyor

Konsollar için ufak değişiklikler olmaya başladı. Milyonların oynadığı Overwatch için Blizzard konsollarda yeni hamle yaparak Torbjörn için bazı değişiklikler yapacak.

Oyunun yönetmeni Jeff Kaplan şahsen onaylayarak konuyu çözüme kavuşturdu. Konsollarda Torbjörn kahramanının taretinin gücü ciddi oranda düşürülüyor. Konsollar açısından tam bir işkenceye dönüşen Taret için Blizzard bir çözüm getiriyor. Muhtemel bilgisayarda bir değişiklik olmaya bilir ancak konsollar için bu kesinleşti ve Taret artık eskisi kadar vurmayacak.

Oyuna gelecek olan dengeleme güncellemesi ile birlikte PS4 ve Xbox One?da %30 oranında Taret hasarı düşürülecek. Overwatch Torbjörn Taret seviyesine göre bir atış hızı değişikliği de olacaktır. Resmi olarak bu dengeleme güncellemesi Temmuz ayının ortalarına doğru gelecek.


Peki, neden PC bu yama kapsamına girmiyor?


Sebebi hepinizin de düşündüğü gibi PC versiyonunda fare ve klavye desteği ile birlikte oynanıyor olması, oyuncuların manevralarını, reflekslerini tam anlamıyla kullanmaları anlamına geliyor. PC oyuncuları için Tareti yıkmak veya onun vereceği hasardan hızlı bir şekilde korunmak çok daha kolay. Ancak konsol versiyonları için bu söz konusu olmaya biliyor. Üstüne birde konsollardaki Overwatch, Torbjörn için yapılan bazı kahraman kombinasyon işi iyice combo durumuna sokuyor. Durdurulamaz bir güç halini alabiliyor.

Konsollara acilen lazım olan bu dengeleme Temmuz ortalarına doğru gelecek. Yani daha şimdiden 15-20 gün boyunca yine konsollarda ölmeye devam edebiliriz. Torbjörn kullanıcıları arkaları dönük bir şekilde korunan bir taretten “Play of the Game” almaya devam edebilirler. Ancak merak etmesinler sakallı cüce ağabey artık öyle eskisi gibi olmayacak. Sakalından biraz kestiler, yapılması gereken hamleyi yetkililer çokta geç kalmadan yaptılar. Çünkü her geçen gün konsol oyuncularının aleyhine işliyor. Bir süre sonra küfürler Torbjörn ve tareti için sıraya geçebiliyorlar.