blank

Dark Souls 3 ile YEBIS 2 El Ele

From Software tarafından geliştirilen Souls serisinin yeni oyunu Dark Souls III’ün görselliğiyle ilgili bir haber paylaşıldı.

Bu sefer paylaşılan haber doğrudan yapımın görselliğiyle alakalı oldu. Serinin önceki oyunlarından sonra Dark Souls III serinin grafik kalitesini de bir üst seviyeye çekmeye hazırlanıyor. Bunun için de görsel efektler konusunda (parlama, güneş ışığı, yansıma, alan derinliği vb.) From Software, başka bir Japon firması olan Silicon Studios ile birlikte çalıştığını açıkladı. YEBIS 2 adı verilen bu motor, yapıma görsel anlamda oldukça büyük katlılar sağlayacak gibi duruypr. Silicon Studios sahip olduğu efekt motoru olan YEBIS 2’yi daha önce çeşitli Square Enix oyunlarında da kullanmıştı.

YEBIS 2 ile hazırlanmış ve dikkat çekici olan iki ekran görüntüsünü galerimizden inceleyebilirsiniz.

Dark Souls III – YEBIS 2

Ayrıca YEBIS 2’nin yapımlara görsel olarak nasıl bir katkısı olduğunu da aşağıdaki videodan daha net bir şekilde inceleyebilirsiniz.

YEBIS 2 – Post-Processing

Dark Souls III’ün Japonya çıkış tarihi, PS4 ve Xbox One platformları için 24 Mart 2016 olarak belirlendi. Yapımın PC versiyonunun akıbeti ve Avrupa çıkış tarihi ise şuan için belli değil.