blank

Days Gone Playstation 4 Özel Oyun

Days Gone Playstation 4 Özel Oyun

Atmosferi ve dünyası ile Last of Us’a oldukça benzeyen bu yeni oyunda ana karakterimiz tıpkı meşhur TV serisi The Walking Dead’in Daryl Dixon’u gibi deri yelekli bir motorcu. Yabancı basında oyunun türü için “biker-zombie” gibi terimler kullanılmaya başlandı bile.

Sony?nin bu ocak ayında isim haklarını aldığını bildiğimiz Days Gone, E3 2016?da ilk kez görücüye çıkanlar arasındaydı. Unreal Engine 4?le geliştirilen ve açık dünya olarak tasarlanan yapım karanlık bir kıyamet sonrası dünyada geçecek. Post-Apokaliptik yapısı ile daha şimdiden zaten binlerce oyuncunun ilgisini çekti bile diyebiliriz. Deacon St. John adlı bir motosikletçiyi yöneteceğimiz, üçüncü şahıs kamera açısından oynanan Days Gone klasik olarak bir zombi felaketini konu alsa da akın akın üzerimize saldıran düşmanları ve dinmeyen aksiyonuyla bizlere oldukça heyecanlı bir macera yaşatacak. Atmosfer açısından tüm oyuncular  Mad Max ve Last Of Us oyunlarına çok benzetiliyor.


Days Gone Duyuru Videosu – E3 2016


Syphon Filter serisinin yapımcısı Bend Studio tarafından geliştirilen Days Gone Playstation 4 özel oyun olarak çıkacak. Uncharted: Golden Abyss yapımının da geliştirilmesinin arkasında bulunmuş olan Sony Bend stüdyosunun yeni oyunu Days Gone E3 2016 etkinliği için yapılan en büyük sürprizler arasında yer aldı diyebiliriz. En çok ilgi çeken oyunlar arasında da sık sık adı geçiyor.

Days Gone çıkış tarihi henüz belirli değil gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.


Days Gone Oynanış Videosu


Temel olarak Days Gone bir açık dünya aksiyon oyunu. Oyunumuz milyonları kırıp geçirmiş, gizemli salgının tüm dünyayı mahvetmesinin ardından iki yıl sonrasında geçiyor. İnsanları vahşi yaratıklar haline dönüştüren bu gizem çözüme kavuşmalıdır. Pasifik Kuzetbatı yüksek çöl bölgelerinde geçecek olan Days Gone atmosferi ile de müthiş bir deneyim sunacak diyebiliriz. Hayatta kalan kişiler için artık dünya kıtlıkla dolu ve cinayetin kol gezdiği, ölümün soğukluğunun her an hissedildiği şiddetin doruklarına ulaşıldığı bir yerdir. Oyun içerisinde bu yaratıklara “Freakers” adı verilmiş.

Tüm bunların yanı sıra karakterimiz Deacon John bizlere oyun içerisinde umut etmeyi, kaybı, dostluğu, intikamı ve çaresizliği yaşatacak. Hayatta kalan kişi olarak yeri gelip ölümüne savaşacağımız bir oyun bizleri bekliyor.


Days Gone Ekran Görüntüleri