blank

Dead Rising 4 Çıkış Tarihi

Dead Rising 4 Çıkış Tarihi

Resmi olarak E3 2016 fuarında duyurulan Dead Rising 4 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Öncelikle açıklanan tüm bilgilere bakacak olursak;

İlk oyunun ana karakteri Frank West geri dönüyor ve Dead Rising 4 ile kendisini yine yöneteceğimiz ve noel zamanında geçecek oyunu 4 kişi co-op olarak da oynayabileceğiz. Dead Rising hayranlarının en çok hoşuna gidecek ve ilgisini çekecek olan şey bu oldu sanırım. Frank ile tekrardan oynamak çok eğlenceli olacak. Frank’in Colorado’ya tam tamına 16 yıl sonra geri geliyor bunu dipnot olarakta hatırlatalım.

Gizemli bir salgın Willamette Memorial Megaplex Mall ve etrafındaki kasabalara kadar yayılmış durumdadır. Frank artık durmayacak ve işinin başına tekrardan geçecektir diyelim. Frank bu gizemin arkasındaki sır perdesini aralamaya çalışacaktır. Salgın neden çıkmıştır, kim çıkarmıştır ? gibi soruların cevabını arayacaktır. Bu arada Dead Rising 4 ile birlikte bir çok yenilikte geliyor. Oyunda bazı zombilerin çok güçlü yetenekleri ve sağlam bir kuvvete sahip olacaklar. Yırtıcı hayvanların av kabiliyetlerine sahip hızlı ve bir o kadar da taklit edebilen zombilerin yer alacağı söylendi. Bunların dışında bir zombi çeşitliliği de oyunda yer alacak.


Dead Rising Ekran Görüntüleri


Oyunun en çok sevindiren haberlerinden biri ise Dead Rising 4 ile birlikte oyun içerisinde yüzlerce silah çeşitleri, kombin edebileceğimiz yüzlerce seçenek, araçlarında geliştirilebilmesi ve araçlara bir çok seçenekler ile aracı resmen bir doğrama makinesi haline getirebilmek. Bunların dışında zombi kitlelerin hiç olmadığı kadar çok olacağı. Mahşeri bir kalabalığın zombi sürüsünün bizleri bekliyor olacağını da söyleyelim.

Multiplayer veya co-op oynamak için yeniliklerde geliyor. Yapımcılardan gelen açıklamalara göre arkadaşlarınız ile birlikte Willamette Memorial Megaplex Mall bölgesinde görevleri tamamlayarak, zombi bölgelerini fethederek birlikte oynayabileceksiniz. Onun dışında “Quick Match” gibi bir mod ile birlikte dünyanın herhangi bir yerinden bağlanmış başka oyuncularında olduğu yerde oynayabileceksiniz. Gelişmeler şimdilik bu şekilde yapımcıların yayımladıkları oynanış görüntülerini de sizlerle paylaşalım ve sonrasında sizlere Dead Rising 4 çıkış tarihi ile ilgili bilgileri de aktaralım.

Dead Rising çıkış tarihi 6 Aralık 2016 olarak kesinleşmiş ve resmi olarak açıklanmış durumda. Oyun Xbox ve Windows 10 özel geliştirildi, bu yüzden Playstation konsollarına gelmeyecek.


Dead Rising E3 2016 Duyuru Videosu