blank

Dear Esther Oyununun Konsol Sürümü Yayınlandı

Dear Esther Oyununun Konsol Sürümü Yayınlandı

 

The Chinese Room tarafından geliştirilen ve yayınlanan başarılı macera oyunu Dear Esther oyununun Xbox One ve Playstation 4 sürümü olan Dear Esther: Landmark Edition çıkışını yaptı. 14 Şubat 2012 tarihinde farklı yapısıyla çıkışını yapan ve büyük beğeni toplayan Dear Esther, bu başarısını konsollarda da devam ettirmek istiyor.

Dear Esther

Konsollara grafikleri iyileştirilmiş ve hataların giderilmiş haliyle çıkış yapan oyun, ilk çıktığı zamandan bu yana çıkan bütün yürüme temelli oyunlara ön ayak olmuş bir oyun olma özelliğini barındırmakta. Hiçbir şekilde ekipmanımızın bulunmadığı oyunda tek görevimiz adayı gezmek ve keşfetmek. Bazı noktalara geldiğimizde bir ses bize adayla alakalı bilgiler vererek bizi yönlendirmeye çalışıyor. Sadece yürüdüğümüz oyunda bazı zamanlar sıkılmalar yaşansa da oyun bir bütün olarak farklı bir hikaye ve oynanış ile kendisine bağlamayı biliyor. Bir yerden sonra ben bu oyunu bitireceğim hırsına girdiğiniz bile oluyor.

Herhangi bir bulmaca veya görev içermeyen oyunun konsol versiyonu için bir video da yayınlandı. Videoyu aşağıdan izleyebilir ve hala bilgisayarda Dear Esther oynamadıysanız bu bağlantıdan oyunun linkine ulaşabilirsiniz.