blank

Del Toro Silent Hills İçin Halen Daha Umutlu

Bildiğiniz gibi Silent Hills kısa bir süre önce Konami tarafından rafa kaldırılmıştı. Elbette bu konuda en büyük etkenlerden bir tanesi Hideo Kojima’nın Konami ile yollarını ayırması olmuştu.

Proje üzerinde Kojima ile birlikte çalışmış olan ünlü yönetmen Guillermo Del Toro’da bu duruma gerçekten üzülmüştü ve konu hakkında pek çok açıklamayı resmi Twitter hesabından yapmıştı. Bugün ise Del Toro Twitter üzerinden yeni bir açıklamayla gündeme gelmeyi başardı. Projenin iptalinden sonra bir süredir devam eden imza kampanyası hakkında konuşan Del Toro; “İmza kampanyalarının olduğunu biliyorum ve firmalar bu kampanyaları takip ediyor. Silent Hills için hala umut var.” sözlerinde bulundu.

https://twitter.com/GuiDelToroOffi/status/641433390835630082

Aynı zamanda yarın Kojima’dan gelecek bir açıklama olduğuna inanan büyük bir kesimin de olduğunu düşünürsek, “Acaba?” demeden edemiyoruz. Bakalım, yarın Kojima’dan gelmesi beklenen açıklama Silent Hills ile mi ilgili olacak, yoksa Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ile mi? Konuyla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.