blank

Detroit Become Human Detayları ve Oynanış Videosu

Detroit Become Human Detayları ve Oynanış Videosu

İlk olarak geçtiğimiz sene düzenlenmiş olan Paris Games Week etkinliğinde haberdar olduğumuz Detroit Become HumanSony tarafından düzenlenmiş olan E3 2016 konferansında sahneye çıktı. Quantic Dream tarafından PlayStation 4 için özel olarak geliştirilmekte olan oyun, görünen o ki epey sağlam geliyor. Stüdyo tarafından 2012 yılında gösterilen Project KARA isimli teknoloji demosundan oyuna dönüştürülen Detroit Become Human, yeni kavuştuğu bilincini keşfedebilmek için fabrikadan kaçmış olan Kara isimli bir android’i konu alacak.

Heavy Rain ve Beyond Two Souls oyunlarında ki gibi seçimlerimizle hikayeye yön vereceğimiz Detroit Become Human için oynanış videosu da yayımlandı. Bir önceki videonun aksine, bu defa karşımızda Connor isimli bir başka android var. Quantic Dream tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, Connor, senaryo boyunca yönetebileceğimiz karakterlerden bir tanesi ve diğer android’ler hakkında araştırma yapıp, onları yakalama göreviyle senaryoda yer alacak. 2015 yılında yaptığımız oyunun haberinde sizlere yine var olan bilgileri aktarmışız ama işler şimdi biraz daha değişti.

Yayımlanan ve sıradan şekilde başlayan video bir anda heyecanı doruklara çıkartıyor. Connor karakterimiz bir binanın çatısında gerçekleşen bir rehine krizini çözmeye çalışıyor. Cannor bir dedektif ve çok hızlı şekilde düşünüp karar verebilen süper bir yapay zeka olmasından dolayı olayın bir çok kanıtını kısa sürede çözüp olayı sonuca bağlamaya çalışıyor. Android’ler ile insanları karşı karşıya getiren ve oyun içerisinde olaylar karşısında çoklu seçimler ile farklı yollara gittiğinin de gösterildiği E3 2016 fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.


Detroit Become Human Oynanış Videosu


Detroit Become Human oyunu ile ilgili yeni bilgiler paylaşılmaya devam etti. Şöyle diğer detaylara gelecek olursak;

PlayStation 4 için özel olarak geliştirilmekte olan Detroit Become Human oyununda, insana benzeyen robotlar üzerine kurulu olan yapısı ve hikayesinden dolayı, oynayacağımız robotların iyi tarafta, insanların ise kötü tarafta olacağı bilgisi verildi. Zaten Project Kara ile ilgili bir kaç yıl önceki çıkan haberlerde de insanların Android Robotlara karşı ne kadar acımasız ve dışlayıcı davrandıklarını izliyorduk. Onları yapanlar koca Dünya’nın ortasına bırakıp onların hayatta kalmalarını izleyerek zevk alıyorlardı. Oyunun bir çok şeyinin değişmesine rağmen temel alınan insanların robot ayrımcılığı yapma konusu değişmemiş.  Oyunda Kara ve Connor karakterlerinden başka insana benzeyen robotları da yöneteceğiz. Ancak diğer karakterlerin kimler olacağı ile ilgili şimdilik herhangi bir açıklama yapılmadı. Büyük ihtimalle sıradaki etkinlikler kapsamında bu farklı karakterler hakkında da kısmi olarak da olsa bilgi sahibi olacağız.

Detroit Become Human oyununun oynanış mekaniği Beyond: Two Souls oyunundan farklı olacakmış. Yani anlatılmak istenen şey kontrol ne tamamıyla bizde, ne de tamamıyla oyunda olacak. Ayrıca, geliştirici ekibin önceki oyunlarından farksız olarak seçimlerin tamamıyla bize bağlı olduğu söyleniyor. Bu da demek oluyor ki, klasik olarak bütün karakterlerin ölümüne neden olabileceğimiz gibi, hepsinin hayatta kalmasını da sağlayabileceğiz.

Şimdilik Detroit Become Human çıkış tarihi belirtilmiş değil ancak ileri bir tarihte yapılacak olan etkinliklerde oyunun kesinlikle çıkış tarihi verilecektir. Sizlere yüksek çözünürlüğe sahip ekran görüntülerini de paylaşarak haberimize noktayı koyalım. Hatırlatma oyun sadece Playstation 4 özel olarak geliştiriliyor.


Detroit Become Human Ekran Görüntüleri