blank

Deus Ex Mankind Divided DirectX 12 Güncellemesi Yayınlandı

Deus Ex Mankind Divided DirectX 12 Güncellemesi Yayınlandı

Merakla beklenen an geldi ve Deus Ex Mankind Divided DirectX 12 güncellemesine sonunda kavuştu. Deus Ex Mankind Divided’ın çıkışına çok az bir süre kala oyunun DirectX 12’ye hazır olmadığını belirten ancak bu durumu oyunu güncelleyerek çözeceklerini açıklayan yapımın geliştirici ekibi Eidos Montreal, bugün yayınlanan güncelleme ile birlikte oyunu DirectX 12’ye geçirdi.

Çıkışını gerçekleştirdiği günden itibaren özellikle PC oyuncuları tarafından olumsuz eleştiri oklarına maruz kalan Deus Ex Mankind Divided, DirectX 12 ile uyumluluğunun olmaması bir yana, bir çok hata ile birlikte oyunculara sunulmuş ve oyunun açılmaması gibi çözümü bulunamayan sorunlara bile ev sahipliği yapmayı başarmıştı. Daha sonraki günler gelen ard arda güncellemeler ile birlikte oyun biraz daha iyi hal almış fakat optimizasyon sorunları çözülememişti. Bugün oyuna DirectX 12’nin yeni gelen güncellemeyle entegre edilmesi ile birlikte oyunun optimizasyonunun daha iyi olması amaçlandı fakat görünen o ki işler göründüğü gibi gitmiyor.

 

Deus Ex Mankind Divided DirectX 12 Güncellemesi Yayınlandı

 

Yeni gelen DirectX 12 güncellemesi Nvidia kullanıcılarını memnun etmiş gibi görünmüyor. Güncelleme Nvidia ekran kartına sahip bilgisayarlarda yüklendiğinde oyunda gözle görülür bir şekilde performans düşüklüğüne yol açıyor. Oyunun hali hazırdaki hali bile bir çok soruna gebeyken böyle bir güncelleme oyuncuları çığrından çıkartmak için fazlasıyla yetmiş gibi görünüyor. Deus Ex Mankind Divided’ın PC versiyonuna gelen DirectX 12 güncellemesi ile birlikte;

  • Metro istasyonunun bulunduğu yükleme kısmında yaşanan donmalar düzeltildi.
  • Prag kısmında yaşanan yavaşlama ve kasılmalar düzeltildi.
  • Oyuncuların Steam Cloud’larında yer olmadığında oyunu kaydedememeleri düzeltildi.
  • Kullanıcı arayüzündeki bir çok hata düzeltildi.
  • Oyunda bulunan bazı teknolojik aletleri hacklerken yaşanan problemler çözüldü.
  • Nesne ile ışık kaynağı arasındaki uzaklığa göre gölgeyi belirleyen ayar geliştirildi.
  • Oyunun nasıl oynanacağını ve püf noktalarını anlatan öğretici kısmı bitirilmesine rağmen ekranda çıkan öğretici yazılarının gitmeme sorunu giderildi.

Steam üzerinden Deus Ex Mankind Divided’a sahipseniz DirectX 12 güncellemesini gerçekleştirebilirsiniz. Tekrardan hatırlatalım, Nvidia ekran kartına sahip oyuncular bu güncelleme ile birlikte oldukça performans düşüklüğü yaşadığını belirtiyor. Bunu göze alarak güncellemeyi kurup kurmamanızı öneriyoruz.