blank

Dishonored 2 Yanlışlıkla Duyuruldu !

Arkane Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda tarafından yayınlanan FPS oyunu Dishonored, bu yıl yeni oyunu ile E3 2015’de karşımıza çıkacak. Peki bu bilgi nasıl geldi ? işte böyle:

Bethesda, Dishonored 2’nin duyurulacağını yanlışlıkla ve ilginç bir şekilde duyurdu. Arkane Studios‘un kreatif direktörü Ralph Colantinio ve ilk Dishonored’ın yönetmenlerinden Harvey Smith E3’te yapacakları Dishonored 2 sunumuyla ilgili denemeler yapıyordu. Bu sırada yanlışlıkla açık unutulan olan twitch yayınında onlarca kişi bu denemeye kulak verdi. Ardından durum fark edilince yayın hemen durduruldu.

dishonored-II-duyuru
Yayını açık unutan ikiliye gelen tepkiler… 🙂

Tabii o sırada ses kaydı alan bir kişi, aldığı kaydı hemen youtube’a (kaldırılan ses kaydı için tıklayınız) yükledi. Ancak video Bethesda tarafından hemen telif ihlaline verildi ve video kaldırıldı. Arından ses kaydını alan kişi, kaydı farklı bir video platformuna yükledi.

İşte Sızdırılan Ses Kaydı

Bunun yanında Bethesda bir tweet attı.

Böylece Bethesda Dishonored 2’yi resmi olmasa da yanlışlıkla duyurmuş oldu. Bethesda’nın E3 programı yarın (15.06.2015) Türkiye saatiyle 05:00‘te gerçekleşecek. Yayın başladığında sizleri bilgilendireceğiz, takipte kalın!