blank

Dishonored 2 Yeni Detaylar

Dishonored 2 Yeni Detaylar

Duyurulmasının ve tanıtılmasının ardından oyun dünyasında tekrardan adından söz ettirmeye başlayan Dishonored, ilk oyununda yakaladığı başarının daha fazlasını başarmayı hedefliyor.

Daha önce tanıtım videosu yayımlanan Dishonored 2 yeni detaylar da gelmeye başladı. Oyuncuların ilk oyundaki alışıla gelmiş oynanış ve benzersiz hikaye, yeni oyunda da daha gelişmiş haliyle yer alacak gibi görünüyor.

Şimdilik bilinenlere göre oyuncular Dishonored 2’de hem Corvo’yu hemde Emily’i kontrol edebilecekler. Corvo’nun güçleri ilk oyundakiyle hemen hemen aynı olacak fakat aradan belli bir zaman geçmesinden ötürü çok daha kontrollü, güçlü ve geliştirilmiş halde olacak.

 

Dishonored 2 Yeni Detaylar

 

Bethesda’nın resmi sitesinde yapılan haberde Dishonored 2’nin dizayn yaratıcısı Dinga Bakaba, ve yapımcı ekibinden Harvey Smith, Corvo ve Emily hakkında önemli bilgiler paylaştı. Corvo ve Emily için güçlerinin ve kişiliklerinin ilk oyuna göre farklı olabileceğinin altlarını çizdiler. Dinga Bakaba “Corvo için yetenek ağacı bulunacak ve bu sayede edinebileceği yeni yetenekler olacak. Ayrıca oyunda benzersiz bir oynanışı tecrübe edeceksiniz çünkü Corvo ve Emily’nin kişilikleri, düşünceleri, güçleri birbirinden oldukça farklı olduğundan zorluklarla baş etmek için farklı stratejiler üretmeniz gerekecek” açıklamasını yaptı.

Ayrıca karakter görünümlerinden de bazı bilgiler verildi. Corvo’nun büyütmesine rağmen aynı annesi gibi imparatoriçe kılığına bürünen Emily, giyinişiyle, kişiliğiyle ve üstün yetenekleriyle oyunda oldukça ön planda olacak.

Görünen o ki birbirinden farklı özelliklere, kişiliklere, güçlere sahip bu iki karakter bizleri aynı şekilde benzersiz bir maceraya sürükleyecek. Dishonored 2’nin PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 11 Kasım‘da çıkışını gerçekleştireceğini hatırlatalım.