blank

Divinity Original Sin 2 Gerekli Parayı Topladı

Günümüzde herhangi bir konuda projesi olan herkesin uğrak noktası, insanların fikirlerine sponsor & yatırımcı bulduğu yer Kickstarter… Mini 3D yazıcı, düşünen kumanda, fotoğraf çıktısı veren telefon kılıfı gibi projelerin yer aldığı sitede aynı zamanda oldukça ilginç fikirler bulunmakta. Gerçekten değerli ve faydalı işlerin hakkını gördüğü site de proje sahipleri ciddi rakamlar topluyor.

Kickstarter’da tabi ki oyun projeleri de yer almakta. İlk oyununu site üzerinden başlatan Divinity: Original Sin’in, devam niteliğindeki oyunu Divinity Original Sin 2 gerekli parayı topladı. Hemde 12 saat içerisinde. İlk oyun hayranları tarafından çok sevilmiş olmalı ki, 12 saat içerisinde 500.000 dolar gibi bir rakam kolaylıkla toplandı. Proje hakkında bilgi verecek olursak, yapımcılar oldukça iddialı. Oyun dünyasının önde gelenlerinden gelen yorumlar da bu iddiayı destekliyor.

“Bu seri, etkileyici ilk oyunlarının çok ötesinde bazı çılgın fikirlere ve hırsa sahip.” Polygon

“Bir diğer Kickstarter projesinin, Divinity: Original Sin 2’yi günümüze kadar yayınlanan en çekici RPG’lerden biri olmasına neden olmasını düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.” PC Gamer

Divinity Original Sin 2 PC, PS4 ve Xbox One platformları için piyasaya sürülecek, fakat şu anda resmi bir çıkış tarihi duyurulmadı.