blank

Divinity Original Sin Konsollarda 30FPS Olacak !

Divinity: Original Sin Enhanced Edition bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Yapım PC’nin yanı sıra PS4 ve Xbox One platformları için de geliştirilmekte ve kısa bir süre sonra oyuncuların beğenisine sunulmaya hazırlanmakta.

Ufak tefek yenilikleriyle birlikte yeniden piyasaya sürülecek olan yapım, esasen yeni nesil konsolları hedefliyor. Bildiğiniz gibi Divinity: Original Sin sadece PC platformu için piyasaya sürülmüş ve RPG severlerin yıllardır özlem duyduğu o klasik öğeleri türe yeniden kazandırmıştı. Ayrıca yapımın ikinci oyununun da geliştirme aşamasının devam ettiğini hatırlatmakta fayda var.

Bugün ise geliştirici ekip yapımın Enhanced Edition sürümünün konsollarda sunacağı performans hakkında konuştu. Yapımda bulunan split-screen (ekranın ikiye bölünerek çoklu oyuncu imkanı sunması) ve çevrimiçi içeriklerinden dolayı yapımın her iki platformda da 1080p ve 30fps değerinde çalışacağını belirten firma, stabil bir oyun tecrübesi sunmak için bunun gerekli olduğunu düşünüyor.

Divinity: Original Sin Enhanced Edition 2015 yılının sonunda PC, PS4 ve Xbox One platformları için piyasadaki yerini alacak. Yapımın normal versiyonuna sahip PC kullanıcıları ise Enhanced Edition sürümüne ücretsiz bir şekilde erişebilecekler.