blank

DOOM Multiplayer Detayları

FPS oyunlarının atası, oyuncuların hafızalarında yer eden oyun: DOOM. Bilgisayarların hayatımızda bu kadar önemli bir yeri olmadığı o günlerde, daha oyunculuk kavramı günümüzdeki gibi değilken saatlerce bizi bilgisayarlarımızın başına bağlayan efsane oyundu. Serinin ilk oyunu 1993 yılında id Software tarafından piyasaya sürülmüştü düşünebiliyor musunuz?

Yıllar boyu süren evrimin ardından, günümüzde id Software tarafından serinin yeni oyunu geliştirilmekte. Yayımcılığını üstlenen Bethesda tarafından ise yeni bir yorum videosu yayınlandı. DOOM Multiplayer’ı nelerin tanımladığına isterseniz hep birlikte bakalım.

Quake Live ve Freeze Tag’den tanıdığımız Domination ve Clan Arena oyunun farklı modları. Bu güne kadar değişmeyen hızlı ve akıcı oynanış mekaniği serinin yeni oyununda da, yoğun bir FPS savaşı hissi vermek için oldukça kritik. Double jump özelliğinini de düşmanlarınıza ani hücumlar yapmak ya da saldırılardan kaçmak için kullanabilirsiniz. Görünüşe göre yapımın tek kişilik modu da, multiplayer için bir eğitim programı olarak işlev görüyor.

DOOM’un henüz net bir çıkış tarihi yok, oyunun 2016’nın ilk ya da ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yapım PC, PS4 ve Xbox One platformları için geliştirilmekte.

DOOM Multiplayer Detayları