blank

Dota 2 International 2015 Ödül 15 Milyon Dolar

Dota 2 turnuvalar kapsamında ülkemizde sürekli sahalarda görülmeyen bir oyun olarak görülüyor ancak e-spor dünyası Dota 2’nin ne denli sahalarda olduğunun farkında.

Her sene düzenlenecek olan ve geçmişteki International turnuvaları ile Dota 2 e-spor dünyasının en büyük ödül havuzuna sahip en büyük turnuvalardan birini düzenlemişti ve Dota 2 oyuncuları zirveyi kaptırmayı düşünmüyorlar. Yine oyuncular tarafından alınan dergi ücretli ile birlikte toplanan bu büyük ödül havuzunun 15 milyon dolar olduğunu görüyoruz. The International Dota 2 Championship için ödül havuzunun büyümesi de tamamen oyuncuların ellerinde oluyor. Bu ücret ile birlikte e-spor dünyasının en büyük ödül havuzu unvanını yeniledi.

Turnuva kitapçığı yada dergi olarak bildiğimiz The International Compendium 2015 satın alarak, oyuncular turnuvaya katkı sağlıyor. Bu dergi sahipleri tahminlerde bulunuyor, dergi içerisindeki mücadeleleri tamamlıyorlar ve etkinlikleri takip ediyorlar. Böylece satın aldıkları bu dergiler ile ödüllerde kazanıyorlar. Ödedikleri ücretlerin %25’i ise düzenlenecek olan en büyük turnuvalardan birisi olan The International 2015 için ayrılıyor.