blank

Dota 2 International 2016 Sanal Gerçeklik Teknoloji ile İzlenecek

Dota 2 International 2016 Sanal Gerçeklik Teknoloji ile İzlenecek

Dota 2’nin her yıl düzenlenen The International turnuvası, dağıttığı milyonlarca dolarlık para ödülleri ile her yıl gündeme gelmeyi başarıyor. Geçtiğimiz yıl 18,429,613 dolar ödül dağıtan Dota 2, bu yıl rekoru geliştirerek 18,477,010 dolara ulaşarak E-Spor tarihinin en büyük ödül havuzu rekorunu geliştirdi. DOTA 2’nin The International turnuvası 13 Ağustos’ta Amerika’nın Seattle kentinde gerçekleşecek.

Burada sizlere bambaşka bir haber daha vermeyi istedik. Çünkü Dota 2 International 2016 sanal gerçeklik teknoloji ile izlenecek. Son zamanlarda hayatımızda olan teknolojik ürünlerin içinde en dikkat çekici yenilik, sanal gerçeklik gözlükleri olmaya başladı. Oculus Rift, PS VR, HTC Vive ve Razer OSVR HDK2 başta olmak üzere birçok çeşitli ürün daha var. Bu ürünlerin arasında, en dikkat çekici olanın HTC Vive olduğunu biliyoruz.  HTC Vive’da iki adet hareket algılayıcısı bulunuyor ve bu algılayıcıları odanızın iki köşesine koyuyorsunuz. Bu sayede başlığı taktığınız takdir de belirli bir alanda yürüme mesafeniz oluyor. Şuan için bu teknoloji sadece HTC Vive’da var. Zaten fiyatının da diğer ürünlere nazaran yüksek olmasının nedeni bu.

Dota 2 International 2016 Sanal Gerçeklik

HTC’nin, Valve ile birlikte geliştirdiği bu kitin özel versiyonları da gelmeye başladı. Son olarak Dota 2 Şampiyonası’na özel yapılmış bir HTC Vive görüyoruz. Kendi görüşüme göre normal halinden çok daha şık olmuş. Zaten orijinal halinden tek farkı kafada durmasına yarayan bantları. Siyah yerine açık kırmızı kullanılmış ve kafanızın arka kısmına gelen yerine de Uluslararası Dota 2 Şampiyonası’nın reklamı yapılmış.

Dota 2 International 2016 Sanal Gerçeklik Teknoloji ile buluştuğuna göre artık daha neler neler için yapılmaya da başlanır bilmiyoruz. Ancak bu sefer maç keyfi resmen katlanacak gibi gözüküyor. Dota 2 International 2016 Sanal Gerçeklik gözlükleri ilk kez kullanılacak. Yani daha öncesinde böyle bir şey yapılmamıştı bu bir ilk olacak.