blank

DriveClub VR Resmi Olarak Duyuruldu

DriveClub VR Resmi Olarak Duyuruldu

Normalde Gamescom’da ilk günden itibaren merakla duyurulması beklenen oyunlar duyuruluyordu. Bu konuda bir süre bekleyen ve duyurulmayacağını da düşünmeye başladığımız DriveClub VR’nin bugün duyurusu yapıldı. DriveClub VR, bu yıl içerisinde PlayStation VR için çıkışını gerçekleştirecek.

 

DriveClub VR Resmi Olarak Duyuruldu

 

Geliştirici ekip Evolution Studios oyun hakkında düşüncelerini şöyle dile getiriyor;

DriveClub sonraki sezonun heyecan dolu yarışları için motorlarına hız kazandıracak. PlayStation 4’ün etkileyici grafik gücünü ve bağlantı özelliklerini PlayStation VR’nin sizi içine çeken benzersiz deneyimiyle bir araya getirecek olan DriveClub VR, dünyanın en güçlü üretim arabalarıyla dünyanın en etkileyici bölgelerine götürecek.

Sizi istediğiniz zaman görülmeye değer yerlere götürecek “hız kontrolü” modu ve en iyi turunuzu yolcu koltuğundan tekrar izlemenizi sağlayacak “Sanal Yolcu” modunun da dahil olduğu yepyeni özelliklerle, Kanada’daki Fraser Vadisi’ni ya da Japonya’daki huzurlu Shōji Gölü’nü bambaşka bir deneyimle keşfedeceksiniz.

Yeni şehir pistleri seçkisiyle toplam pist sayısı 114’e çıktı. 80 adet yüksek performanslı efsanevi arabadan birine atlayın, virajları alın, yarış çizgileri boyunca yolların tozunu attırın ve sanki erişip dokunabilecekmiş gibi hissedeceğiniz bitiş çizgisine ulaşmak için mücadele edin. PlayStation VR ile birlikte DriveClub deneyimi daha önce hiç hissetmediğiniz kadar benzersiz olacak.

 

  • Oyun modları: Sanal gerçeklik desteği ile birlikte yeni çevrimiçi yarış modları bulunacak. Ayrıca zamana karşı yarışlar, serbest yarışlar ve tek kişilik kariyer modu da DriveClub VR’nin benzersiz özelliklerinden sadece bir kaçı.
  • Pistler: Playstation VR gücüne uygun Driveclub oyununun hem klasik hem yeni pistleri, 5 adet tamamen yenilenmiş ve Urban kültürü ile tasarlanmış lokasyonlar.
  • Daha yakından bakacak olursak: 80 adetten fazla araç en ince detayına kadar oyuncular için yeniden tasarlandı ve Inspection Mod ile birlikte iç detaylar keşfedilmeye hazır.
  • Seyir Kontrol Modu: Bu mod ile arkanıza yaslanıp sadece gazı kökleyerek pistte hız deneyimini yaşabilirsiniz. Araç otomatik olarak dönüş ve frenleme yapacak ve hız limiterini zorlayarak size yarışın atmosferini tam anlamıyla yaşatacak.
  • Sanal Yolcu: Bu mod ile arkadaşlarınız veya özel derece yapmış sürücülerin turları sırasında yolcu koltuğunda oturabilir ve bu harika deneyimi bu defa sürücü olmak yerine yolcu olarak yaşayabilirsiniz.