blank

EA Remake ve Remastered Oyunlarla İlgilenmiyor

Son zamanlarda moda haline gelmiş olan yeniden yapım (remake) ve düzenleme (remastered) ile piyasaya sürülen oyunlar, gerçekten de artık tatsız bir hal almaya başladı.

Yeniden yapılan yapımlar her ne kadar ciddi emek ve adeta sıfırdan bir oyun geliştirmek kadar uzun bir sürece sahip olsa da özellikle eski nesil konsollardan sadece bir kaç efekt ve yükseltilmiş çözünürlük değerleriyle yeni nesle gelen yapımlar, artık oyuncular tatmin etmekten oldukça uzak bir duruma geldi.

Bugün ise konuyla ilgili olarak EA’in ünlü Operasyon Müdürü Peter Moore IGN’e vermiş olduğu röportajda bu konuya değindi. Moore bu röportajda; “Firmalar eski oyunları elden geçirip yeni nesil platformlar için sunuyor, bu durum kesinlikle firmaların ellerinde yeni fikirler kalmadığını gösterir. Bizim ise bu tür şeyler yapmak için zamanımız yok, firmamız her zaman için ilerlemeyi benimseyen bir yapıya sahiptir.” sözlerine yer verdi.

Aslına bakarsak Moore pek haksız da sayılmaz. Bizlerde son dönemde moda haline gelen bu akımdan ciddi anlamda sıkılmaya başladık. Artık eski oyunların elden geçirilmiş versiyonlarını değil, devam oyunlarını ya da tamamen yeni projeler görmek istiyoruz!