blank

Electronic Arts CD Projekt RED ‘i Satın Alabilir !

The Witcher gibi efsanevi bir seriyi bizlere sunan ve şu sıralar yoğun bir şekilde Cyberpunk 2077 isimli projeye yoğunlaşan CD Projekt RED için kan donduracak bir haber yayınlandı!

Şuan için bir haberden ziyade, söylenti olarak değerlendirebileceğimiz olay, CD Projekt RED firmasında çalışan bir kişi tarafından oyun gündeminde şok etkisi yaratmayı başardı. Çalışanın internette yayınladığı; “Ben CD Projekt RED çalışanlarından bir tanesiyim ve sizlere kötü bir haberim var. Yöneticimiz büyük ihtimalle Electronic Arts ile birlikte çalışma üzerine görüşmeler yapıyor. Electronic Arts temsilcileri stüdyomuzu ziyarete geldi ve üst yönetim kadrosuyla görüşme yaptı. Yakın zamanda herhangi bir oyun çıkartmayacağız, yani bu bir dağıtım anlaşması olamaz. Geriye kalan tek ihtimal ise, Eloctronic Arts bizi satın almak istiyor.” açıklaması CD Projekt RED hayranlarını ciddi anlamda germeyi başardı.

Haberin başında da belirttiğimiz gibi, bu durum şuan için sadece bir söylentiden ibaret. Lakin, bu haber eğer doğruysa CD Projekt RED ilerleyen yıllarda çok daha farklı bir tutum içerisine girebilir. Bildiğiniz gibi EA, her sene çıkarttığı oyun serileri ve DLC mantığıyla çok uzun süredir eleştirilmekte. Bol DLC paketine sahip her sene gelecek The Witcher oyunu görmek isteyen yoktur diye düşünüyoruz.

Konuyla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Güncelleme: Haberin çıkışından bir süre sonra CD Projekt RED firmasının çalışanlarından Marcin Momot, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla söylentiyi yalanladı.