blank

ELEX Yeni Açık Dünya RPG Oyunu

ELEX Yeni Açık Dünya RPG Oyunu

Daha öncesinde pek çok oyuncu tarafından hayranlıkla oynanan fakat devasa bir kitleye falan sahip olmayan güzelim RPG oyunları Risen ve Gothic gibi oyunların geliştiriciliği yapan ekip Piranha Bytes yeni bir oyun ile karşımıza çıkacak. ELEX kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Yine açık dünya ve RPG oyunu olarak geliyor.

ELEX sadece bir RPG oyunu olmaktan çıkıp hemde bilim kurgu oyunu olmaya da aday. Sahip olacağı devasa harita ile de oyuncuların ilgisini elbette çekecektir. Özellikle RPG sevenler ve farklı RPG’lerde kaybolup giden o nezih oyuncularında kesinlikle kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz. Oyuna etki edebilecek kararlar verme, taktiksel ve mücadeleci yakın dövüş sistemi de yapımcılar tarafından oyun hakkında verilen bilgiler arasında. Ayrıca bu karar meknizmasında oyunun tamamen kaderi oyuncuların yönetiminde olacak. Karanlık, son derece zorlu ve affı olmayan bir RPG oyunu bizleri bekliyor.


ELEX Ekran Görüntüleri


Aslında oyunu çıkışı 2016 yılı olarak söylenmişti ilk duyurularda fakat bir erteleme yaşanmıştı ve tabi ki uzunca bir süre oyunun çıkışı aksatıldı. Yapımcıların oyun hakkında söylediği bir başka şeylerden bahsedersek, kesinlikle bir yükleme ekranının olmayacağı, böylece mükemmel bir keşif deneyimi yaşatacağı. Sınırları ve yükleme bölgeleri olmayan bir açık dünya kulağa çok hoş geliyor. Zorlu savaş sisteminin olacağı taktiklerin çok önem taşıyacağı hem yakın hemde uzak mesafe mücadelelerin olacağı. Ayrıca oyunda karakterimiz bir jet-pack sahibi. Şuan bunu duyduğunuzda çok farklı hissettiniz biliyoruz, bizde aynı şeyi yaşadık, kılıç-kalkan-jetpack falan derken oyun nasıl bir şey olacak gerçekten merak ediyoruz.

ELEX Yeni Açık Dünya RPG Oyunu kendine has karakterlerinin olacağı, post-apokaliptik bilim kurgu bir dünyada geçeceği, mutasyona uğraşmış yaratıkların ve oyuncuların çok önem vermek isteyecekleri derin hikayenin yanında seçimlerin bütünlüğü ile tamamen oyunu etkilemesi derken ELEX işte böyle bir şey olacağa benziyor. Hepimiz birlikte göreceğiz. ELEX Yeni Açık Dünya RPG Oyunu çıkış tarihi 2017 yılı olarak gözüküyor, yaşanan ertelemeden sonra henüz kesin bir tarih söz konusu değil. Oyun PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak.