blank

Elite Dangerous DirectX 10 ve Win32 Desteğini Kaldırıyor

Elite Dangerous DirectX 10 ve Win32 Desteğini Kaldırıyor

Frontier Developments tarafından geliştirilen ve Aralık 2014 tarihinde yayınlanan Elite Dangerous oyunu geleceğe yönelik planlardan dolayı eski sistemlere güle güle diyecek. DirectX 12’nin gelmesiyle birçok dengenin değiştiği kesin ve yeni sistemler geldikçe eskilere olan destek yavaş yavaş kaldırılıyor. DirectX 10 ve Win32’de bu gelişmelerden olumsuz etkilenen ikililerden birisi. Birçok oyun yapımcısı yeni nesil sistemlere odaklandığı için eski nesil bilgisayar destekleri yavaş yavaş kesiliyor. Bu furyaya katılan oyunların arasına yeni giren Elite Dangerous da DirectX 10 ve Win32 desteğini kaldırarak geleceğe yatırım yapmayı planlıyor.

Elite Dangerous

Bilim kurgu oyunlarını seven herkesin oynadığı/oynamak istediği oyunlar listesinde bulunan bu uzay ve ticaret simülasyonu da gelişmiş grafiklerle bizlere sunulabilmesi ve boyutunun sabit kalmasını sağlamak amacıyla bazı destekleri kaldırarak yenilerine yer açıyor. Serinin yaratıcısı ise şu yorumda bulundu;

“DirectX 10, Win32 gibi eski teknoloji ve sistemlerin artık oyuna kısıtlama getirdiğini belirtmem gerek. Özellikle bir defada işleme konulacak bellek miktarı konusunda bize ciddi sorunlar yaratıyorlar.”

4K, 8K ve VR desteği bulunan oyunu incelemek veya satın almak istiyorsanız bu bağlantıdan oyuna ulaşabilirsiniz.