blank

Escape From Tarkov Kapalı Alfa Dönemi Başlıyor

Escape From Tarkov Kapalı Alfa Dönemi Başlıyor

Son zamanlarda oyuncular arasında oldukça ilgi çeken oyunlardan bir tanesi Escape From Tarkov. Gerçekçi bir ?Shooter? oyunu yapmak isteyen ve bunu başarılı bir şekilde sürdüren Rus yapımcıların bu oyunu aslında bir MMO. Daha öncesinde sizlere oyunla ilgili bütün haberleri verdik. Önceki haberlerin tamamına ve Escape From Tarkov için yaptığımız Ön İnceleme yazımızada aşağıdan bakabilirsiniz;

Escape From Tarkov için artık yapımcılar kapalı alfa seviyesine geldiklerini açıkladılar. Bu seviyede artık oyuncular oyuna alınacak ve kısıtlı bir oyuncu sayısı ile oyunun geliştirilmesi devam edecek. RPG öğeleriyle öne çıkan, nişan işareti olmayan ve hardcore yapıdaki online FPS türü olan oyun temelde bir MMO oyun. Yapımcılar kendileri de oyunun türünde MMO demekten çekinmiyorlar. Fakat bu kez çok farklı bir bakış açısı getiriyorlar. Etkileyici bir atmosfere sahip post apokaliptik dünyasıyla bütün izleyicisini etkileyen oyunun kapalı alfa sürecinin başlangıç tarihi de belli oldu.

escape-from-tarkov-kapali-alfa-closed-alfa-giris-nasil-oynanir-kayit-cikis-tarihi-video-oynanis-1

Oyuncuların geri bildirimlerinin çok önemli olduğunu söyleyen yapımcılar Kapalı Alfa sürecinde oynayan oyuncuların gördükleri hataları bildirmelerini istiyor ve böylelikle gözden kaçan her hatayı da düzeltmeyi planlıyorlar. Ayrıca bu süreç oyunun dengelemelerinin yapılacağı bir dönem olacak.

Escape From Tarkov Kapalı Alfa (Closed Alpha) çıkış tarihi 4 Ağustos 2016 olarak kesinleşmiş durumda. İlgili resmi açıklamaya da buradan ulaşabilirsiniz.