blank

Eski Kuzey Amerika Şampiyonu Team SoloMid Revizyonda

League of Legends Kuzey Amerika Liginin en büyük takımlarından biri olan Team Solomid, 2015 Dünya Şampiyonasında aldığı başarısızlıklardan sonra takımın ana 3 üyesi ile ayrılma kararı aldı.

Dünya Şampiyonasının pazar günü biten grup elemeleri aşamasında aldığı yenilgiler ve sergilediği kötü performans ile TSM birçok eleştirinin hedefi olmuştu. Grup elemelerinde sadece Çin ekibi Lgd karşısında aldığı  galibiyet ile grubu 1-5 ile bitiren TSM dünya şampiyonasına veda etmiş ve eve geri dönüp yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden başlamışlardı.

Bugün takımın sitesinden yapılan açıklama ile birlikte Team Solomid 3 oyuncusu ile yollarını ayırdıklarını duyurdular. Ormancı Lucas ?Santorin? Larsen, destek oyunusu Jang-sik ?Lustboy? Ham, ve yıllardı bir çok kişinin favori üst koridor oyuncusu olan Marcus ?Dyrus? Hill artık takım ile birlikte olmayacaklar. Dyrus zaten grup elemelerinin son gününde açıklama yapmıştı fakat TSM’in geri kalan oyuncular ile ilgili ne karar alacağı merakla bekleniyordu.

TSM takımda açılan yeni 3 rolu doldurmak için ise yakında çalışmaya başlanacağınıda bildirdi. İngilizce bilen ve herhangi bir kıtada şampiyonluk liginde olan oyunları şimdiden araştırmaya başlayan takım, hayranlarına gelecek sezon ile yepyeni ve çok daha güçlü bir TSM ile karşılarına çıkacaklarını söyledi.