blank

Fallout 4 İlk Güncellemesi Yayınlandı

Kısa bir süre önce PC, PS4 ve Xbox One platformları için piyasadaki yerini alan Fallout 4, çıkışından bu yana oldukça güzel bir satış başarısı elde etmiş durumda.

Lakin, yapımın özellikle konsollarda dikkat çeken ve oyuncuları oldukça rahatsız eden problemi olan optimizasyon ise henüz düzeltilmiş durumda değil. Daha önceden Bethesda’nın açıklamış olduğunu üzere, yapım için yayınlanacak olan güncellemeler önce PC platformuna gelecek ve ardından oyuncular tarafından test edilmesiyle birlikte bu güncellemeler konsollar için de yayınlanacaktı.

Dün ise yapım PC platformu için ilk güncellemesini aldı. Ortalama 90 MB’lık bir boyuta sahip olan güncelleme, maalesef ki içerisinde optimizasyon ile ilgili herhangi bir gelişmeyi barındırmıyor. Bunun yerine sadece yapımda bulunan ufak tefek problemleri ve görevlerde yaşanan hataları ortadan kaldıran güncellemeyi, Steam üzerinden indirebilirsiniz. Güncelleme şuan beta aşamasında olduğu için, güncellemeyi indirmek için; Fallout 4’ün özelliklerine ve ardından Beta sekmesini ziyaret etmeniz gerekmekte.

Not: Güncelleme şuan beta aşamasında olduğu için, oyununuzda oluşabilecek sorunları göz önüne almanız gerekmektedir.