blank

Fallout 4 Konsol Performans Değeri Onaylandı

Son yıllarda teknolojisinin gelişmesi ve oyunların grafik seviyelerinin de artmasıyla birlikte, eskisi kadar kaliteli optimizasyonları çok nadir görebilir olduk. Bu durum da gerçekten yeni nesil oyunlar ve firmalar için çok üzücü…

Bugün ise Fallout 4’ün PS4’de sergileyeceği performans geliştirici ekipten Pete Hines tarafından açıklandı. Gerçi bu tür şeyleri her yapımın çıkışından görüyor olsak da maalesef yapım piyasaya sürüldüğü zaman durumlar pek aynı şekilde olmuyor. Bildiğiniz gibi Fallout 4, PS4 ve Xbox One platformlarında 1080p/30 fps değerine sahip bir şekilde çalışacak. Geçtiğimiz günlerde ise Hines’a yönlendirilen bir soru da son zamanlarda oyuncuların çok çektiği performans konularına değinen Mathew James Cooke, aldığı yanıtın ardından oldukça tatmin olmuş gibi görünüyor.

Konuyla ilgili olarak Hines; “Stabil 30 fps. Çok uzun süredir oyunu oynuyorum. Sanırım oyunun performansı sizi memnun edecek.” açıklamasında bulundu. Xbox One hakkında herhangi bir açıklama olmasa da aynı durumun Xbox One için de geçerli olacağını düşünebiliriz.

Fallout 4?ün çıkış tarihi 10 Kasım olarak belirlendi. Ayrıca yapım, PC, PS4 ve Xbox One platformları için geliştirilmekte.